Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Huobi Kaynaklı Olumsuz Haberler Tron’da Değer Kaybına Yol Açtı

Kripto para borsası Huobi’ye danışmanlık veren Justin Sun’ın blokzinciri Tron’un stabilcoin’i USDD ise dolar karşısındaki çıpasını kaybetti

6 Ocak 2023 13:29

Güncellenme: 6 Ocak 2023 19:32

Piyasa değeri bakımından en büyük 18’inci kripto para Tron’un (TRX) fiyatı, kripto para borsası Huobi kaynaklı endişeler sebebiyle değer kaybetmiş durumda.  

Tron’un kurucusu Justin Sun aynı zamanda Huobi’nin danışma kurulu üyeliğini yürütüyor. Geçtiğimiz Cuma günü borsa tarafından toplam iş gücünde yüzde 20’lik kesintiye gidileceği ve çalışanların maaşlarını stabilcoin üzerinden alma zorunluluğu getirildiğine dair açıklamalar yapılmıştı.


Veriler, TRX’in değerinin son 24 saatte yüzde 8 değer kaybettiğini gösteriyor. Şu anda 5 sent direnç seviyesini koruyan TRX’in bu eşik değerini kaybetmesi durumunda değerinin 3 sente kadar düşme ihtimali bulunuyor. Keza Huobi’nin çıkardığı HT token son 24 saatte yüzde 11 değer kaybetti.


Tron blokzinciri tabanlı stabilcoin USDD ise dolar karşısındaki çıpasını kaybederek 3 sent düştü. DeFiLlama verilerine göre ise söz konusu fiyat hareketleri Tron tabanlı merkeziyetsiz uygulamalardaki kilitli değerin yüzde 2’lik düşüş yaşamasına neden oldu.


Öte yandan güvenlik şirketi PeckShield’ın Twitter’daki paylaşımına göre, Justin Sun’la ilişkili kripto cüzdan adreslerinden 50 milyon doların üzerinde bir miktar kripto para borsası Binance’e taşındı.


Söz konusu fon hareketleri Twitter kullanıcıları nezdinde oluşan Huobi’nin genel durumu ve müşteri fonlarının güvenliğine ilişkin endişelerin hemen ardından geldi. Blokzincir analitik şirketi Nansen’e göre, Huobi son 24 saatte 60 milyon dolarlık para çıkışına tanık oldu.


Justin Sun, Tron ve Huobi konuya ilişkin CoinDesk’in yönelttiği soruları cevapsız bıraktı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Para Politikasında Metamorfozun Eşiğinde: Kripto Paralar ve Yapay Zekâ

29 Kasım 2023 13:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk