Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Huobi, Justin Sun’ın Liderliğini Doğruladı

Kripto para borsası Huobi, Justin Sun’ın sadece danışma kurulu üyelerinden biri olmadığını, borsayı yöneten kişi olduğunu teyit etti.

20 Ocak 2023 10:51

Güncellenme: 20 Ocak 2023 13:44

Singapur merkezli kripto para borsası Huobi, Tron’un kurucusu ve CEO’su olan ve sahip olduğu kriptolar bakımından da dünyanın en zenginleri arasında bulunan Justin Sun’ın sadece global danışma kurulunun bir üyesi olmadığını, aynı zamanda borsayı yönettiğini teyit etti.


Bir blog paylaşımında, “Justin Sun liderliğinde, Huobi’nin yeniden doğuş yoluna girdiği söylenebilir” denildi.


Sun, Hong Kong menşeli yatırım firması About Capital Management’ın Huobi’nin hisselerinin çoğunluğunu almasından kısa süre sonra Ekim ayında global danışma kuruluna üye olmuştu. Ancak Sun’ın borsayı yönettiği daha önce teyit edilmemişti.


Bu zamanlama, Sun’ın About Capital’ın arkasındaki bir gölge yatırımcı olabileceğine dair söylentilere yol açtı. Ancak temsilcileri, CoinDesk’e Sun’ın şirketin sahiplerinden biri olmadığını söyledi.


Sun, 10 milyonlarca Huobi HT token’ına sahip olduğunu daha önce teyit etmişti.


Öte yandan Huobi son zamanlarda bazı konularda inceleme altında bulunuyor. Bu konular arasında borsada çalışan 1600 kişinin Ocak ayında işten çıkarışının nasıl yönetildiği de bulunuyor.


Rat Trading Konusu

Bunun yanında borsayla ilgili olarak ‘rat-trading’ denilen konuda da endişeler hâkim.


Açıklamada şöyle denildi, “Anormal hareketler nedeniyle dondurulan hesaplar üzerinden normalde işlem yapılamaz. Ancak, bazı dondurulmuş hesaplar Huobi’nin yeni token’larını ve ekoloji token’larını trade edebiliyordu ve varlıkları hızlıca borsa içine ve dışına transfer edebiliyordu. İncelemelere göre bu hesaplar bazen anormal oranlara kârlar elde etti ve bu kârlar hızlıca çekildi. Bu, açıkça burada rat trading yapıldığını gösteriyor.”


Huobi ise rat trading için sıfır tolerans gösterildiğini vurguladı. Yapılan açıklamada, “Yeni yönetimle birlikte Huobi, derinlemesine denetimler yapmaya, sorumlu kişilerden hesap sormaya ve bilgileri kamuyla zamanında paylaşmaya devam edecek. Rat trading’e karşı kararlı tutumu Huobi’nin çalışanlarını ve kullanıcılarını koruma taahhüdünü gösterir” denildi.


Daha Fazla Oku

    HuobiJustin SunRat Trading

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk