Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Houbi, Latin Amerikalı Kripto Borsası Bitex’i Satın Aldı

Çinli kripto borsası, Latin Amerika’da büyümenin yollarını arıyor. Bitex aynı isimler ve aynı yönetimle faaliyetlerine devam edecek.

27 Mayıs 2022 10:07

Güncellenme: 27 Mayıs 2022 10:10

Çin merkezli kripto para borsası Huobi Latin Amerikalı Bitex’i alarak bölgedeki varlığını güçlendirmek istiyor.


  • Huobi, yaptığı açıklamada, Bitex’in borsa platformunu kendi global platformuna entegre etmeyi planladığını duyurdu. Bitex CEO’su Francisco Buero’nun veridği bilgilere göre Bitex, aynı isimle ve yönetim ekibiyle faaliyetlerini sürdürecek.

  • 2014 yılında kurulan Bitex Arjantin, Şili, Paraguay ve Uruguay’da faaliyet gösteriyor. Şirket, Peru operasyonlarına başlamak üzere ve Buero’ya göre henüz açıklanmamış bir dizi Latin Amerika ülkesinde de varlık göstermeyi planlıyor. Brezilya bu listeye dahil edilmedi.

  • 200.000’den fazla aktif hesaba sahip olan Bitex bireylere, yüksek varlık tutan müşterilere ve kurumlara hizmet veriyor.

  • Huobi, Şubat ayında yaptığı açıklamada Çin’deki yerel yasaklamalar nedeniyle kapanan operasyonunun ardından ABD’de varlığını güçlendirmeyi hedeflediğini belirtmişti. Şirketin kurucusu Du Jun’un verdiği bilgilere göre Huobi, Eylül- Aralık 2021 arasındaki dönemde gelirlerinin üçte birini yitirdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Celestia'nın TIA Token’ı %25 Artarak Kripto Trader’larını Şüpheye Düşürdü

10 Temmuz 2024 13:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk