Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Hoo.com, Bugün Bazı Tokenler İçin Para Çekme İşlemlerini Açabilir; Finblox Likidite Sorunlarını Çözmek İçin Adımlar Atıyor

Hong Kong merkezli birkaç kripto platformu, piyasadaki çalkantı ve likidite sıkışıklıkları devam ederken politikalarında değişiklikler yaptı.

21 Haziran 2022 10:03

Güncellenme: 21 Haziran 2022 13:40

Hong Kong merkezli kripto para borsası Hoo.com'un CEO'su, Pazar günü bir blog yazısında para çekme işlemlerini 24 ila 72 saat geciktireceğini açıklamıştı. Şirket Pazartesi attığı tweette bazı tokenler için para çekme işlemlerini açacağını duyurdu.


Hoo.com,  pazar günkü gönderisinde kripto endüstrisindeki büyük kurumların piyasa oynaklığını ve tasfiyelerini, kullanıcılar arasında panik yarattığını ve çok sayıda para çekme talebine yol açtığını belirtiyordu.


Hoo.com, "Bu arada, yedek çoklu imza cüzdanının ve diğer varlıkların transferiyle uğraşmak için zamana ihtiyacı var. Çok sayıda kullanıcının varlıklarını işlemek için, para çekme denetim süresi 24-72 saat ertelenebilir, bundan sonra para çekme işlemi yakında yeniden başlatılacaktır" duyrusu yapmıştı.


Hoo'nun güncellemesi, küresel kripto platformlarının, piyasa oynaklığı ve ağır kayıplara uğrayan kripto hedge fonu Three Arrows Capital etrafındaki belirsizlik nedeniyle para çekme talepleri ile ilgilenmesiyle geldi.


Perşembe günü, Hong Kong merkezli kripto stake etme platformu Finblox, Aralık ayında şirkete 3.6 milyon dolarlık yatırım yapan Three Arrows'un etrafındaki belirsizlik nedeniyle aylık 1.500 dolarlık bir para çekme limiti getirdi ve ödülleri duraklattı.


Finblox Pazartesi günü erken saatlerde “Three Arrows Capital (3AC) ve genel olarak piyasadaki son gelişmeler nedeniyle ortaya çıkan likidite durumunu ele almak için mevcut tüm seçenekleri (yasal başvuru dahil) aktif olarak takip ettiğini” söyledi.


Finblox, mevcut ortamın etkilerini değerlendirmek için tüm kullanıcıların fonlarını birleştirme sürecinde olduğunu söyledi. Şirket, "Bir dizi olası senaryoyu ve bu senaryoların Kullanıcılarımızın hesaplarının likiditesi üzerindeki olası etkilerini araştırıyor ve değerlendiriyor." Bu değerlendirme, operasyonlarını ve para çekme işlemlerinin yeniden başlatılmalarını içeriyor.


Bu arada, Hong Kong merkezli kripto borç veren Babel Finance da, Cuma günü “olağandışı likidite baskılarını” öne sürerek para çekme ve geri ödemeleri askıya almıştı.


Babel, karşı taraflarla bazı borçların geri ödenmesine ilişkin ön anlaşmalara vardığını ve bunun sonucunda para çekme işlemlerinin durdurulduğunu söyledi. Babel yaptığı açıklamada, "Hissedarlar ve potansiyel yatırımcılarla aktif olarak iletişim kurduk ve iletişim kurmaya ve likidite desteği almaya devam edeceğiz" dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 57 Bin Dolar Seviyesine Geri Dönüyor

9 Temmuz 2024 15:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk