Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Hong Kong’dan Kripto Para Kullanımına İlişkin Önemli Adım

Reuters’ın haberine göre Hong Kong, likiditesi yüksek bazı kripto paraların perakende alım-satımlarda kullanılmasına izin verecek.

11 Ocak 2023 16:54

Güncellenme: 11 Ocak 2023 17:01

Reuters’ın haberine göre Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), seçilecek belli bir grup kripto para ile perakende alım-satımları yapılmasına izin vereceklerini duyurdu.


Hong Kong’da düzenlenen bir Asya Finans Forumu’nda konuşan SFC CEO’su Julia Leung, bir token seti önereceklerini belirtti. South China Morning Post’un haberine göre Leung sadece likiditesi yüksek varlıkların listede olacağını aktardı.


Leung ayrıca Hong Kong’un sanal varlık rejiminin yatırımcıları korumaya odaklanacağını da belirtti.


Hong Kong, benimseyeceği kripto rejimiyle ilgili son aylarda karmaşık sinyaller verdi.


Geçen yıl Hong Kong, regülasyonları esneterek daha kripto dostu bir ülke olacağı izlenimi veriyordu. Finansa Hizmetler ve Hazine Bürosu, Ekim ayında perakende müşterilerinin kripto para kullanarak alım-satım yapmalarına ya da kripto borsa fonlarına açık olduklarını açıklamıştı.


Ancak Kasım ayında Leung, FTX’in çöküşünün dijital varlıklarda volatiliteyi arttırdığını vurgulayarak kripto şirketlerine yönelik sert regülasyonlar uygulanması gerektiğini belirtmişti.


Daha Fazla Oku

    Hong Kongkripto para

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk