Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Hollanda Merkez Bankası’ndan, Kripto Borsası KuCoin’e “Lisanssız Çalışıyorsun” Uyarısı

De Nederlandsche Bank, KuCoin'in merkez bankasında yasal kaydı olmadığını açıkladı.

16 Aralık 2022 09:08

Güncellenme: 16 Aralık 2022 12:43

Hollanda Merkez Bankası, kripto para borsası KuCoin’i Hollanda'da kayıt yaptırmadan faaliyet gösterdiği için uyardı.


Hollanda Merkez Bankası De Nederlandsche Bank (DNB), Seyşeller'de kayıtlı ve Hollanda'da KuCoin adıyla işlem yapan MEK Global Limited'in (MGL) DNB'de yasal kaydının bulunmadığını açıkladı.


Banka, “Mevcut durum, MGL'nin Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörün Finansmanını Önleme Yasası’nı ihlal ettiğini, yasadışı bir şekilde sanal para birimleri ile fiat para birimleri arasında takas faaliyetinde bulunduğunu ve saklama cüzdanları hizmeti verdiğini gösteriyor” ifadelerini kullandı.


DNB, KuCoin’in lisanssız çalışmaya devam etmesi durumunda nasıl bir yol izleyeceği konusunda ise açıklama yapmazken KuCoin ve MGL müşterilerinin ise yasayı ihlal etmediğini belirtti.


ABD'de lisansı bulunmayan KuCoin, şu anda 200’ün üzerinde ülkede faaliyet gösterirken nispeten daha düşük işlem ücretleri sebebiyle, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri durumunda.


Borsa, Hollanda’daki faaliyetlerine 2019 yılında başlamıştı.

 Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk