Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Hodlnaut Alacaklıların Korunması için Yargı Yönetimine Başvurdu

Kripto kredi platformu Hodlnaut, yargı yönetimi altına girerek müşteri varlıklarının tasfiyesine engel olmaya çalışıyor.

16 Ağustos 2022 12:07

Güncellenme: 16 Ağustos 2022 15:34

Kripto kredi platformu Hodlnaut, Sinagapur Yüksek Mahkemesi’ne başvurarak alacaklıların korunmasına yönelik bir uygulama olan yargı yönetimi altına girmeyi talep etti.


Hodlnaut’un sitesinde yapılan açıklamaya göre, bu başvuru 13 Ağustos’ta yani şirketin para çekme işlemlerini dondurma kararı almasından beş gün sora geldi. Başvuru, şirketi geçici bir süre için davalara karşı koruyacak.


Hodlnaut, piyasalarda uzun süredir devam eden düşüşten etkilenen kripto firmaların sonuncusu oldu. Singapur menşeli kripto borsası Zipmex’e Pazartesi günü alacaklıların haklarının korunması için 2 Aralık’a kadar süre tanınmıştı. Kripto Hedge fonu Three Arrows Capital’in ise milyarlarca dolarlık borcu bulunuyor.


Hodlnaut, yargı yönetimi altına girmenin, müşterilerin varlıklarının tasfiye edilmesine karşı bir koruma planı tasarlamaları için kendilerine yardımcı olacağını umuyor.


Açıklamada “Varlıklarımızın zorla tasfiye edilmesini engellemeyi amaçlıyoruz. Çünkü bu, bizden kullanıcılarımızın kripto paralarını bugünün düşük değerleriyle satmamızı talep eden yetersiz bir çözüm olur” denildi.


Sürecin birkaç ay sürmesi beklenirken Hodlnaut 19 Ağustos’ta durumla ilgili yeni bir bilgilendirme yapacak.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ABD Enflasyon Verileri Öncesinde 62 Bin Doların Altında

14 Mayıs 2024 19:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk