Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Hiper Büyüme’ Yavaşlarken Robinhood, Çalışanlarının Yüzde 9'unu İşten Çıkarıyor

CEO Vlad Tenev, platformun 2020 ve 2021 yıllarındaki hızlı büyümesinin şirket içi rollerin ve işlevlerin çoğalmasına yol açtığını söyledi.

27 Nisan 2022 11:59

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:29

CEO ve kurucu ortak Vlad Tenev Salı öğleden sonra yayımladığı bir blog yazısıyla, son dönemin popüler komisyonsuz ticaret platformu Robinhood'un (HOOD), tam zamanlı iş gücünü yaklaşık yüzde 9 oranında azaltacağını duyurdu.


Vlad Tenev, 2020 yılı ve 2021'in ilk yarısında şirketin koronavirüs pandemisi tecritleri, düşük faiz oranları ve hükümetin mali teşvikiyle beslenen bir "hiper büyüme" döneminden geçtiğini yazdı. Bu süre zarfında, personel sayısı neredeyse 6 kat artarak 700 'den 3 bin 800'e çıktı.


Tenev, bu hızlı büyümenin tekrarlanan rol ve işlevlere yol açtığını ve bu durumun da bazı pozisyonlar için işten çıkarma kararı almalarına neden olduğunu yazdı. "Tüm bu faktörleri dikkatlice değerlendirdikten sonra, Robinhood'un personel sayısında yapılacak bu azaltmanın verimliliği yükseltmek, hızımızı artırmak ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına yanıt vermemizi sağlamak için doğru bir karar olduğuna kanaat getirdik." 


Tenev, Robinhood'un aracılık, kripto ve harcama tasarruf bölümlerindeki temel ürünleri sunmaya devam edeceğini belirtti.


Robinhood'un kripto ticareti hızla artıyor ve şirket yakın zamanda 2 milyon "uygun" müşteri için kripto cüzdanını etkinleştirmiş durumda.


Robinhood hisseleri Salı günü mesai sonrası işlemlerde yüzde 5,5 düşüşle 9,50 dolara kadar geriledi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk