Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Hindistan İcra Müdürlüğü WazirX'in Banka Hesabını Tekrardan Kullanıma Açıyor

Hindistan’ın ED’si WazirX'in banka hesabını bir aydan fazla bir süre sonra yeniden etkin bir hale getirdiğini söyledi.

12 Eylül 2022 15:06

Güncellenme: 12 Eylül 2022 17:07

Hindistan'ın İcra Müdürlüğü (ED) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kripto borsası WazirX'in ticari banka hesabını tekrardan etkin hale getirdiğini söyledi.


Borsanın banka hesabı geçen ay, kısa vadeli ve anlık kredi veren uygulamaları dolandırıcılık iddialarıyla ilgili olarak devam eden soruşturma kapsamında ED tarafından donduruldu.


Şirket Pazartesi günü paylaştığı bir blog yazısında, soruşturma altındaki 16 fintech şirketinden bazılarının WazirX platformunu kullandığını söyledi. Borsa, "WazirX, WazirX platformunu kullandığı iddia edilen ve suçlanan şirketlerin gerekli tüm ayrıntılarını, bilgilerini ve belgelerini sağlayarak araştırmacılarla iş birliği yapıyor" dedi.


ED, CoinDesk'in sorularını yanıtsız bıraktı.


ED 5 Ağustos'ta WazirX direktörü Sameer Mhatre'nin mülklerine "kripto yolunu kullanarak gelirlerini aklamak için suçlanan yaklaşık 16 fintech şirketine" aktif olarak yardım ettiği iddiasıyla baskın düzenledi. ED ayrıca borsa tarafından tutulan 8.1 milyon dolarlık fonu dondurdu.


Olaylar, WazirX'in kurucu ortağı Nischal Shetty ve Binance'in CEO'su Changpeng Zhao arasında WazirX'in gerçekten kime ait olduğu konusunda bir Twitter atışmasına dönüştü.


Şirket ayrıca, iddia edilen suçlanan şirketlerden hiçbiriyle hiçbir ilişkisi olmadığını ve 2020-2021'deki bir iç soruşturmadan sonra şüpheli kullanıcıların çoğunu tespit ettiğini ve engellediğini belirtti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk