Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Herkesin NFT Çıkarmasını Sağlayacak Girişim

Blok zinciri platformu Notus Network, kullanışlı bir arayüzle isteyen herkesin kolay bir şekilde akıllı kontrat, NFT ve token oluşturmasına aracılık etmek istiyor

28 Eylül 2022 12:59

Güncellenme: 28 Eylül 2022 16:34

Layer 1 blok zinciri platformu Notus Network üç yıldır Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor ve farklı iş modellerini test ediyor. Platform bugün için cüzdan tarafını tamamladı ve sıfırdan yazdığı node’ları test aşamasına kadar getirdi. Notus Network kurucusu Ömer Göksoy, “Node’ları Bitcoin veya Ethereum’dan almadık. Bu yapıyı kurgularken de Poorf of Work değil daha farklı algoritmalar kullandık. İçerideki iş algoritmalarını ve blok yapılarını da değiştirildik” diyor.  


Platform sadece teknik altyapısı ile diğer blok zincirlerden ayrışmıyor. Özellikle kolay bir arayüzle kullanıcılara ulaşmak isteyen Notus Network, diğer pek çok platformda yazılımcıların yapabildiği işlemleri, tüm kullanıcıların yapabilmesini sağlamayı amaçlıyor. Ömer Göksoy, “Kullanışlı bir arayüzle kullanıcıların kolay bir şekilde akıllı kontrat, NFT ve token oluşturmalarını istiyoruz. Normal bir insanın bile NFT’leri blok zinciri üzerinde oluşturmalarını planlıyoruz” diyor.


Farklı iş modelleri üzerinde çalışmalar yapan Notus Network, gelir elde etmek için ilk olarak kripto para ile piyasaya girmek istiyor. Elbette bugünkü pazar şartları girişimin bu planını ertelemesine neden olmuş durumda.  Diğer yandan Notus Network, bu süreci teknolojisini geliştirmek için bir fırsat olarak görüyor. “Bugün için boğa piyasasını bekliyoruz. Bu süreçte de platform üzerindeki geliştirmeleri tamamlayacağız. Bugünkü pazarın durumu bize bir iki yıl zaman tanıyacak gibi duruyor” diyor ve devam ediyor: “Dalgalanma her zaman olur. Piyasa yeniden çıkacak ama sonra belki yeniden düşecek. Biz bu durumu çok fazla göz önünde bulundurmuyoruz. Uzun soluklu bir yolculuğa çıktık, bu hareketler davranışımızı etkilemeyecek.”


Girişim, kripto para arzının ardından gelir elde etmek için özel projelere odaklanmayı planlıyor. Kripto tarafında bir ön satış yapıp yurtiçi ve yurtdışında bazı ekosistemlere dahil olmak isteyen Notus Network, şirketlere özel çözümlerle ilerleyecek Ömer Göksoy, “Bizim hem IOT hem de veri güvenliği tarafında ciddi bir tecrübemiz var. Biz şirketlerin veri güvenliğini blok zinciri üzerinde kurgulayabilecekleri bir yapı üzerinde çalışıyoruz. Şirketlere gidip veri güvenliği tarafında anlaşıp network haricinde de gelir elde etmeye çalışacağız” diyor.


Notus Network şu an için bir yatırım almış değil. Türkiye’de SaaS (Hizmet olarak yazılım) işlere yatırımcıların daha sıcak baktığını belirten Ömer Göksoy, “Yurtdışında bağlantısı olan bir yatırım şirketi ile konuşuyoruz. Önce buradan ufak bir yatırım alıp sonrasında yurtdışından daha büyük bir yatırım almayı planlıyoruz” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Manta Vakfı'nın 50 Milyon Dolarlık Hibe Programı EcoFund Başvurulara Açıldı

14 Haziran 2024 11:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk