Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Hashkey Group, Varlık Yönetimi Hizmetini Tanıttı

HashKey, spot piyasadaki likidite kapsamını ve token çeşitliliğini genişleterek OTC hizmetini de genişletti.

14 Nisan 2023 11:57

Güncellenme: 14 Nisan 2023 12:32

Finansal hizmetler şirketi Hashkey Group, yeni varlık yönetimi kolu Hashkey Wealth aracılığıyla profesyonel ve kurumsal yatırımcılara yönelmeyi planlıyor.


Şirketten Cuma günü yapılan duyuruda, hayata geçirilmesi düşünülen varlık yönetimi hizmetinin, bu sınıftaki yatırımcıların dijital varlıklara yönelik yüksek taleplerinden yararlanmayı amaçlayan kurumların yanında aile ofislerine de odaklanacağı belirtildi.


Hashkey, Boston Consulting Group’un, şirketin öz sermayesindeki yaklaşık yüzde 25 ile karşılaştırıldığında, bireysel servetin yüzde 1'inden daha az bir kısmının kripto para birimine yatırıldığını ileri süren 2022 yılındaki araştırmasına atıfta bulunarak, bu politikanın kriptodan dolayı yaşanabilecek bir maruziyete rağmen büyüme için bir alan yaratabileceğini belirtti.


HashKey, profesyonel yatırımcılar için kurguladığı teklifini daha ileri noktaya taşıyabilmek amacıyla, spot piyasadaki likidite büyüklüğü ile token çeşitliliğini fazlalaştırdı ve tezgah üstü (OTC) hizmetini genişletti.


Şirket, bir süre önce Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'ndan (SFC), Type 9 varlık yönetimi lisansı alarak yüzde yüz kripto yatırımı yapan portföyleri yönetebilmek için tescil edilmişti.


HashKey Group’un yatırım kolu HashKey Capital, Ocak ayında gerçekleştirdiği üçüncü yatırım turunu 500 milyon dolarlık sermaye taahhüdüyle kapatmış, fonun, tüm dünyada gelişmekte olan piyasalardaki kripto ve blokzinciri girişimlerine yatırım olarak kullanılacağı açıklanmıştı.


Yapılan basın açıklamasına göre üçüncü HashKey FinTech yatırım fonu, kurumsal yatırımcılar tarafından destekleniyor. Fon, kitleler tarafından benimsenecek altyapı, araçlar ve uygulamalara yatırım yapacak.


HashKey Capital CEO Deng Chao, şirketin sektörde en az üç dalgalanma atlattığını, bu deneyimlerin kendileri için fırtınalı dönemlerden geçerken çok faydalı olacağını belirtti.Daha Fazla Oku

    HashKey GroupHashkey Wealthvarlık yönetimikripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Madencisi Marathon Digital, Birinci Çeyrek Beklentilerini Karşılayamadı

10 Mayıs 2024 12:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk