Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

HAQQ, ABD'de Helal Et ve Yiyecek Erişimini Artırmak için GoMeat ile İş Birliği Yapıyor

İslami değerlere dayanan etik öncelikli bir blockchain ekosistemi olan HAQQ, merkezi olmayan teknolojilerle çalışan ilk ev teslimat hizmeti olan GoMeat ile stratejik bir ortaklık açıkladı.

8 Ocak 2024 18:31

Güncellenme: 8 Ocak 2024 18:46

İki şirket, ABD genelinde helal et ve yiyeceğin erişilebilirliğini kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu hamleyle GoMeat, uygulamasındaki mağaza ve helal restoranların ağını genişleterek kullanıcıların çeşitli helal yiyecek seçeneklerine daha kolay erişimini sağlayacak.


Ortaklık, GoMeat platformuna planlanan bir dizi iyileştirme getiriyor: HAQQ'ın uzmanlığını ve gelişmiş teknolojilerini kullanarak, GoMeat uygulamasını daha sezgisel ve duyarlı hale getirmek için yeni özellikler ve işlevler ekleyecek. 


İlk aşama, tüccarların ve tüketicilerin kripto ödemeleri yapmasına ve almasına olanak tanıyan HAQQ cüzdanının entegrasyonuyla esneklik artırılacak. Geniş ödeme seçenekleri listesi, HAQQ'ın yerel para birimi İslami Para Birimi ($ISLM)’i içerecek. 


GoMeat, kendi GoMeat jetonunu ($GOMT) kullanarak sipariş kabul eden dünyadaki ilk sipariş ve ev teslimat hizmetlerinden biri olarak biliniyor.Bu iş birliğiyle GoMeat, Haqq Network üzerinde helal et ve yiyecek doğrulama ve tedarik zinciri çözümünü geliştirecek, bu da dünya genelinde milyarlarca tüketiciye şeffaflık ve izlenebilirlik sağlayacak.


Blockchain tabanlı çözüm, kullanıcı kişiselleştirmesi, mağazalar için talep tahmini ve geliştirilmiş tedarik zinciri yönetimi için AI destekli özellikleri de entegre edecek. AI entegrasyonu, merkezi olmayan AI'da lider olan HAQQ'ın ortağı SingularityNET tarafından desteklenecek. Ortak çabalar, Amerikan topluluklarının çeşitli benzersiz taleplerini karşılamak için bölgesel blockchain hizmetlerinin özelleştirilmesini içerir, kullanıcı sürtünmesini en aza indirirken kullanılabilirliği en üst düzeye çıkarır.


HAQQ Kurucu Ortağı Mohammed AlKaff AlHashmi bu iş birliğiyle ilgili olarak “Topluluğa nasıl fayda sağlayabileceğimizi düşünmek, GoMeat ile ortaklığımızın anahtarıydı. İnsanların ihtiyaçlarına yanıt vererek ve yerel etkinlikleri destekleyerek geri verme taahhüdünde bulunuyoruz,” diyor ve ekliyor: 


"ABD'deki çeşitli topluluklardan müşterilerimize, uygulamamızda bulunan en düşük helal et ve yiyecek fiyatlarından yararlanmaları için sık sık promosyon kampanyaları sunuyoruz. ABD genelindeki İslami Merkezlerle iş birliklerimiz, her GoMeat uygulaması kaydının topluluk ihtiyaçları için doğrudan 1 dolar bağışla sonuçlanmasını sağlıyor.”


İş birliğiyle ilgili konuşan diğer paydaş GoMeat Kurucu Ortağı Waqas Siddiqi ise şeffaflık kavramını vurgulayarak: “Bu ortaklık, ABD özel gıda sektörü ve Web3 için önemli bir kilometre taşıdır. Blockchain ve AI teknolojilerini bir araya getirerek, HAQQ ve GoMeat, bölgede helal et ürünlerinin doğrulanmasını ve şeffaflığını artıracak ve ileri teknolojilerin evrensel kabulüne teşvik edecek” diyor.HAQQ Ağı Hakkında

Yenilikçi bir yaklaşımla blockchain teknolojisini sunan HAQQ Ağı, İslami finans ilkelerini son teknoloji bir finansal çerçeveye entegre ediyor. 


Cosmos SDK'ya dayalı bir EVM eşdeğer zinciri olan HAQQ, diğer EVM zincirlerinden akıllı sözleşmelerin herhangi bir değişiklik yapılmadan dağıtılmasını kolaylaştırıyor. Ağ, etik ve Şeriat'a uygun finansa vurgu yaparak, faiz temelli işlemleri yasaklıyor ve risk paylaşımını ve etik yatırımı teşvik ediyor.


HAQQ, yerel dijital para birimi İslami Para Birimi (ISLM) ve “Yüzyıl Coinomisi” adında benzersiz bir tokenomics yapısına sahip. Bu yapı, bir yüzyıl boyunca sürdürülebilir emisyon sağlıyor. Topluluk tarafından yönetilen Evergreen DAO, İslami topluluğa yararlı girişimleri destekleyerek, finansal faaliyetleri etik ilkelerle ve toplumsal refahla uyumlu hale getiriyor.


GoMeat Hakkında

GoMeat, blockchain tabanlı bir dijital pazar yeri olarak, özel (helal/koşer) etin tüketiciye dağıtımını ve erişimini devrim niteliğinde değiştiriyor. 


2019'da ABD'de başlatılan GoMeat, tüketicileri yerel özel et mağazaları ve restoranlarla bağlayarak, helal ve koşer gıda ürünlerine kolaylık, çeşitlilik ve erişilebilirlik sağlıyor. Şu anda ABD'nin birkaç eyaletinde mevcut olan hizmet, geleneksel helal/koşer et endüstrisinin zorluklarına blockchain'i kullanarak doğrulama ve izlenebilirlik sağlayarak ve talep üzerine sipariş verme ve ev teslimatı kolaylığı sunarak bir çözüm sunmayı amaçlıyor. 


GoMeat'ın mobil uygulaması ve web sitesi, özelleştirilmiş et ve yiyecek siparişleri, rekabetçi fiyatlar ve verimli sipariş işleme ile kullanıcı deneyimini artırıyor. Platform, ABD'de büyüyen bir pazarda, tüketicileri sertifikalı helal perakende mağazalarla bir araya getirmeyi hedefliyor.


Daha Fazla Oku

    Islamic CoinHaqqHelal Et

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yarılanmanın Yaklaşmasıyla Birlikte Piyasadaki Bitcoin Hakimiyeti Artıyor

18 Nisan 2024 11:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk