Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Hacker’ların Çaldığı 41 Bin Ether Yer Değiştirdi

Kuzey Koreli Lazarus Group’la ilişkilendirilen Harmony saldırısından çalınan 41 bin ether üç farklı borsaya yatırıldı.

16 Ocak 2023 16:46

Güncellenme: 16 Ocak 2023 19:02

Pseudonymous blokzincirindeki para transfer işlemlerini takip eden ZachXBT adlı hesap, geçen yıl Harmony ağına yapılan 100 milyon dolarlık saldırıyla bağlantılı varlıkların hafta sonunda farklı bir yere taşındığını belirtti.


ZachXBT, Twitter’daki paylaşımında Kuzey Koreli Lazarus Group’un hafta sonunda yoğun olduğunu, Harmony bridge saldırısından elde edilen yaklaşık 63,5 milyon dolar değerindeki 41 bin ether’in üç farklı borsaya yatırıldığını belirtti.Hacker’larla bağlantılı 350’den fazla adres de ZachXBT tarafından listelendi.


Blokzinciri araştırma şirketi Elliptic, Harmony Bridge hack saldırısının arkasında Kuzey Kore lideri Kim Jung Un rejimi tarafından desteklendiği düşünülen The Lazarus Group’un olduğunu iddia ediyor.


The Harmony Bridge, kripto varlıkların Harmony blokzinciri ve diğer blokzincirleri arasında trade edilebilmesini sağlıyor. 24 Haziran’da yapılan saldırıda 100 milyon dolar değerinde ether, tether (USDT) ve wrapped Bitcoin çalınmıştı.


Merkeziyetsiz finans (DeFi) tarihinin en büyük hack saldırısı olarak nitelendirilen ve 635 milyon dolarlık kripto varlığın çalındığı Ronin Bridge hack olayının arkasında da Lazarus Group olduğu düşünülüyor.


Öte yandan Binance kurucusu Changpeng Zhao ise çalınan paranın Huobi borsasına taşındığını, borsanın hack’le ilişkili adresleri engelleyip hesapları dondurduğunu ve 124’ten fazla bitcoin’in kurtarıldığını yazdı.


Daha Fazla Oku

    defihackThe Harmony Bridge

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Kripto Cumhuriyetçi Adayların Gündeminde

7 Aralık 2023 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk