Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Güney Koreli Yedi Aracı Kurum, Önümüzdeki Yıl Kripto Borsalarına Başlamayı Planlıyor

Ülkede, TerraUSD'nin çöküşüyle birlikte daha katı kurallar uygulanıyor.

22 Ağustos 2022 15:30

Güncellenme: 22 Ağustos 2022 16:43

Güney Kore’de, NewsPim gazetesinin haberine göre, ülkedeki yedi büyük aracı kurum, 2023’ün ilk yarısında kendi kripto borsalarını hayata geçirmek için hazırlıklara başladı.


Haberde, kurumların sanal varlık borsalarını açmak için ön onay alabilmek ve şirket kurulumu için başvurdukları belirtildi. Mirae Asset Securities ve Samsung Securities'in de yedi şirket arasında bulunduğu açıklandı.


Haberin içeriğinde, Mirae, ana kuruluşu Mirae Consulting bünyesinde, kripto para birimleri ve NFT alanında personel alımı yapabilmek için bir yan şirket kurduğunu açıklıyor. Samsung ise blok zinciri tabanlı güvenlik pazarında kendisine nasıl bir yer edineceğini inceliyor. 


Geçtiğimiz Mayıs ayında göreve başlayan Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-Yeol, kripto endüstrisine yönelik daha ılımlı davranış sergilemeye ve bu alanda yeni projeler geliştirmeye söz vermişti. Ancak TerraUSD’nin çöküşünün ardından ülkedeki yetkililer tutumlarını daha da katılaştırırken bunun sonucu olarak borsalara baskınlar düzenlendi ve lisanslarında sorun olan borsalar sıkı kontrol mekanizması içine alındı.


Yerel borsaların kripto endüstrisinde rol almak istemelerinin, Devlet Başkanı Yoon'un düzenlemelerde gevşemeye gitmesi ile paralel olduğu belirtiliyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

En Çok Konuşulanları İncele

Somera Sosyal Medya Trend Verileriyle

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk