Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Güney Koreli Savcılar Terra Kurucu Ortağı Daniel Shin'in Evine Baskın Yaptı

Güney Koreli yetkililer, Terra çöküşünün merkezindeki dolandırıcılık iddialarıyla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

22 Temmuz 2022 10:28

Güncellenme: 22 Temmuz 2022 15:03

Güney Kore basınında çıkan habere göre, Terraform Lab'ın kurucu ortağı Daniel Shin'in Seul'deki evi Çarşamba günü savcılar tarafından basıldı.


  • Habere göre baskın, Dolandırıcılık TerraUSD (UST) stablecoin'inin çöküşüne neden olduğu iddiaları üzerine daha geniş bir soruşturmanın parçası olarak yapıldı.

  • Mayıs ayında TerraUSD, ABD doları sabitini kaybetti ve endüstri çapında bir düşüşe neden oldu. Bu da birkaç hedge fonu ve borsanın aşırı maruz kalmaya kurban gitmesine neden oldu. Aynı ay, bazı Güney Kore merkezli Luna (LUNA) yatırımcıları, Terraform Labs ve kurucu ortak Do Kwon aleyhinde dolandırıcılık ve yerel menkul kıymetler yasalarının ihlali iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

  • Shin, Koreli yetkililer tarafından baskın yapılan son ortak. Bu haftanın başlarında Bithumb ve Upbit dahil olmak üzere büyük Güney Koreli kripto borsaları yetkililer tarafından basıldı.

  • Savcılar, haziran ayında eski personeller de dahil olmak üzere Terraform Labs'a bağlı düzinelerce kişiye yurt dışına çıkma yasağı uyguladı.

  • Öte yandan savcılar, Terraform Labs'ın kurucusu Do Kwon hakkındaki vergi kaçakçılığı iddialarını da araştırıyorlar.

  • Hem Shin hem de Kwon'un Singapur'da adresleri var, ancak orada tam zamanlı olarak ikamet edip etmedikleri öğrenilemedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk