Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Güney Kore, UST'nin Çöküşünün Ardından Terra Labs Hakkında Soruşturma Başlattı

Do Kwon'un Terraform Laboratuarlarına, şirketin bitcoin'lerini zimmetine geçirildiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

9 Haziran 2022 11:47

Güncellenme: 9 Haziran 2022 12:38

Güney Kore polisi, geçen ayın tartışmalı algoritmik stabilcoini TerraUSD'nin (UST) çöküşünün ardından Terraform Labs hakkında soruştuma başlattı.


    Financial Times’ın haberine göre, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı, açıklanmayan miktardaki Bitcoin stoklarının zimmete geçirilmesi iddiaları hakkında soruşturma başlattı.


    Terra, UST fiyatını istikrara kavuşturmak için rezervlerinde 3.5 milyar dolar değerinde bitcoin (BTC) tuttu. Ancak bu girişim başarısız oldu. 


    Terraform'un kurucu ortağı Daniel Shin, FT'ye "aldatma niyeti olmadığını" ve şirketin blok zinciri teknolojisini kullanarak ödeme anlaşma sisteminde yenilik yapmak istediğini söyleyerek dolandırıcılık iddialarını reddetti.


    Geçen ay Güney Koreli yetkililer, yaklaşık 280.000 vatandaşının UST ve Luna'nın (LUNC) çöküşünden etkilendiğini tahmin ettiklerini duyurmuştu.


    Terra'nın stablecoin'inin çökmesinden bu yana şirket, önceki sahiplerine airdrop olarak bırakılan yeni bir token (LUNA) piyasaya sürdü. LUNA şu anda 642 milyon dolarlık piyasa değeriyle 3.12 dolardan işlem görüyor ve geçen haftanın zirvesinden bu yana değerinin %80'ini kaybetti.


    Terraform Labs, CoinDesk'in acil yorum talebine yanıt vermedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk