Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Güney Kıbrıs’ın Regülasyon Kurumu'ndan Revolut’a Onay

Yetkililer, Avrupa’daki 17 milyon müşterisine kripto varlık hizmetleri sunabilmesi için Revolut’a onay verdi.

15 Ağustos 2022 14:38

Güncellenme: 15 Ağustos 2022 16:23

İngiltere menşeli dijital banka Revolut, Güney Kıbrıs Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (CYSEC) aldığı yetkiyle, bundan böyle Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde (EEA) kripto hizmetleri verebilecek. 12 Ağustos’ta yapılan açıklamaya göre değeri 33 milyar dolar olan Revolut, kripto varlıklarıyla ilgili hizmet verebilmek için CYSEC’den onay alan ilk kurum oldu.


Revolut, bu yetkiyle beraber Avrupa Ekonomik Bölgesi’ndeki 17 milyon müşterisine kripto hizmetleri verebilecek. Revolt bu pazarı seçme sebebi olarak daha önce Crypto.com, eToro ve Bitpanda gibi kripto para borsalarına onay veren Kıbrıs’ın gelişmiş kripto regülasyonlarını öne çıkarıyor.


Avrupa Birliği’nin Kripto Varlıkları Piyasası’na (MICA) ilişkin düzenleme yapması beklenirken, kripto firmaları yaptıkları hamlelerle AB ülkelerinde kayıtlı şirketler kurarak bu ekonomilerde hizmet verebilmeyi amaçlıyor.


MICA, müşterileri tam anlamıyla korumayı ve dolandırıcılık, kara para aklama ve diğer finansal suçları devre dışı bırakmayı misyon ediniyor.


EEA’daki 17 milyon müşterisiyle Revolut da MICA kanunlaştığı zaman kripto hizmetleri vermeyi hedefliyor.

      

Öte yandan merkezi Birleşik Krallık’ta bulunan şirket, buradaki müşterilerine hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı. Ancak şirketin Birleşik Krallık Finansal Yürütme Kurumu’na (FCA) kaydolmak için yaptığı başvuru henüz sonuçlanmadı. Şirket şu an burada FCA’nın geçici kayıt düzenlemesinden faydalanarak hizmet veriyor.


Dijital bankacılık şirketinin globalde ise yaklaşık 20 milyon müşteri bulunuyor ve yaklaşık 80 kripto varlık listeliyor. Şirket bu ay aralarında APE, AVAX ve SAND’ın da bulunduğu 20 kripto varlığı da portföyüne eklemişti.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Kripto Piyasası Düşüşte

9 Mayıs 2024 18:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk