Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Güney Afrika Kripto Reklamlarında “Riskli” İbaresi İstiyor

Güney Afrika reklam düzenleme kurulu yeni yönetmeliğinde kripto reklamlarında yatırımcıların uyarılması gerektiğini belirtirken influencer’ların ise sadece gerçekleri paylaşmasını istiyor.

23 Ocak 2023 13:24

Güncellenme: 23 Ocak 2023 16:48

Güney Afrika’nın reklam düzenleme kurulu tarafından bugün paylaşılan yeni bir yönetmeliğe göre artık kriptoya ilişkin reklamlarda kripto yatırımlarının riskli olduğunu belirten ibareler yer almak zorunda.


Güncellenen yönetmelikte “Kripto varlıklarını yatırım yapmanın değerlerin değişken olması nedeniyle para kaybıyla sonuçlanabileceği kripto reklamlarında açık bir şekilde belirtilmeli” diye yazıldı.


Bunun yanında kurul, insanları kriptoya teşvik eden sosyal medya influencer’larına yönelik kuralları da sıkılaştırmayı planlıyor.


Yönetmelikte sosyal medya influencer’larının ve temsilcilerinin alım-satım önerileri yapmak ya da ya da garanti taahhütleri vermek yerine gerçeklere dayalı paylaşımlar yapmaları gerektiği vurgulandı.  


Yakın zamanda İngiltere de kripto promosyonlarını kısıtlamaya yönelik bir yasa tasarısı önermişti. Öte yandan ABD’de reality şov yıldızı ve influencer Kim Kardashian ise karşılığında para aldığını belirtmeden EthereumMax’ın promosyonu yaptığı için ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) 1.26 milyon dolar ceza ödedi.


Daha Fazla Oku

    Güney AfrikakriptoreklamInfluencer

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk