Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Grayscale'in Bitcoin ETF'si Ocak Ayından Bu Yana İlk Kez Net Girişi Kaydetti

IBIT, yönetim altındaki varlıklar açısından GBTC’nin hemen arkasında.

6 Mayıs 2024 09:37

Güncellenme: 6 Mayıs 2024 09:56

Farside Investors'a göre varlık açısından en büyük bitcoin ETF'si olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), ocak ayında piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez net para girişi kaydetti.


Farside'ın yaptığı hesaplamalara göre, geçtiğimiz hafta cuma günü fona net 63 milyon dolar eklendi.


Grayscale’in ürünü, doğrudan kripto para birimini satın almadan bitcoin'e (BTC) yatırım yapmak isteyenler için önemli bir geleneksel yatırım aracıydı, ancak ocak ayında ticareti daha kolay olan bir borsa yatırım fonuna (ETF'ye) dönüştürüldüğünde büyük bir rekabet ortamına girmiş oldu.


GBTC'nin ücretleri çok daha yüksek olduğundan, yatırımcılar milyarlarca dolarını geri istedi. CoinDesk tarafından derlenen fon verilerine göre, fondaki bitcoin varlıkları 600.000 BTC'den yaklaşık 290.000 BTC’ye düştü.


Cuma günü kaydedilen giriş, GBTC çekilme serisini sona erdirdi ancak şimdi de BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust’ı (IBIT), en büyük bitcoin ETF'si unvanı için fona meydan okuyor. GBTC'nin şu anda 18,1 milyar dolarlık varlığı varken, IBIT'inki 16,9 milyar dolar. Şu anda ikinci sırada yer alan IBIT, ocak ayında sıfırdan başladığı sırada GBTC'nin 26 milyar dolardan fazla parası bulunuyordu.


Daha Fazla Oku

    gbtcGrayscalebitcoin etfblackrockibit

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk