Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Grayscale Yönetim Kurulu Başkanı Mark Shifke Oldu

Silbert’ın Digital Currency Group şirketinin CFO’su olan Shifke, 1 Ocak itibarıyla görevi devralacak.

27 Aralık 2023 10:58

Güncellenme: 27 Aralık 2023 11:02

Bitcoin Trust'ı (GBTC) ABD spot borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme başvurusu Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından değerlendirilen Grayscale Investments, Barry Silbert'ın başkanlıktan istifa ettiğini ve yerine Mark Shifke'nin geçeceğini duyurdu.


Digital Currency Group’un (DCG) CFO’su Shikfe, 1 Ocak’tan itibaren Silbert’ın görevini devralacak. Ancak Silbert, görevden ayrılan tek kişi olmadı, DCG’nin başkanı Mark Murphy de yönetim kurulundan istifa etti.


Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Grayscale, BlackRock, Ark 21shares, Vaneck ve Hashdex dahil olmak üzere birçok ETF başvurusunu erteledi. Bu şirketlerin çoğu, düzenleyiciyle görüşmeler gerçekleştirirken başvurularını güncelledi. Komisyonun 10 Ocak’a kadar Ark 21Shares’in başvurusunu kesin olarak onaylaması veya reddetmesi gerekiyor.


Grayscale'in sahibi olan Digital Currency Group (DCG), ekim ayında New York Başsavcısı Letitia James tarafından en az 29.000 New Yorklu da dahil olmak üzere 230.000'den fazla yatırımcıyı 1 milyar dolardan fazla dolandırdığı iddiasıyla dava edilmişti. Ayrıca James, şirketin sahibi Silbert’ı ağır kayıpları gizlemeye çalışarak halkı dolandırmakla suçladı. Ancak DCG ve Silbert iddiaları reddetti.


Tüm bunların yanı sıra DCG'nin operasyonlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Matt Kummell ve Grayscale'in CFO'su Edward McGee, yönetim kuruluna katıldı.


Grayscale’in sözcüsü, şu açıklamalarda bulundu: “Şirketimizin sorumlu büyüme taahhüdü ile uyumlu olarak Mark Shifke, Matt Kummell ve Edward McGee’yi yönetim kurulunda görmekten mutluluk duyuyoruz. Yatırımcılarımız, Grayscale’in yeni döneminde finansal hizmetler ve varlık yönetimi sektörlerindeki deneyimlerinden bolca yararlanacaklar.”


Daha Fazla Oku

    GrayscaleDigital Currency Groupmark shifke

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk