Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Grayscale: “Faaliyetlerimiz Normal Seyrinde Devam Ediyor”

Dün işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıklayan Genesis’in kardeş şirketi Grayscale, kendilerinin bu durumdan etkilenmediğini açıkladı.

17 Kasım 2022 11:31

Güncellenme: 17 Kasım 2022 11:51

Dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale Investments, kardeş şirketi Genesis Global Capital’in para çekme işlemlerini durdurmasından etkilenmeyecekleri konusunda yatırımcılara güven vermeye çalışıyor.


Grayscale, Genesis ve CoinDesk’in ana şirketi Digital Currency Group’un (DCG), iletişim ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Amanda Cowie, FTX olayının kripto piyasalarındaki olumsuz etkisi nedeniyle kredi verme kolu Genesis Global Capital’in işlemlerini geçici olarak durdurma kararı aldığını belirtmişti.


Grayscale, Twitter’dan “Genesis Global Capital, Grayscale’ın herhangi bir ürünü için hizmet sağlamıyor ya da birlikte karşılıklı bir alım satım işlemimiz bulunmuyor” açıklamasını yaptı.


Ayrıca Grayscale’ın normal iş akışına devam edeceği, son olayların ürünlerinin işleyişine herhangi bir etki yapmadığı belirtildi.


Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonu Salı günü net varlık değerine (NAV) göre yüzde 39,8 iskontoyla işlem görüyordu.

Ark Investment Management’ın 315,259 hisse satı almasının da etkisiyle iskonto yüzde 37,1’e düştü. Ancak Çarşamba günü GBTC yüzde 7 düşmesiyle iskonto oranı da yeniden arttı.


Öte yandan Grayscale’ın açıklamalarına rağmen endişeler devam ediyor. Bernstein Research analistlerinden Gautam Chhugani, “Genesis bilançosundaki borçlar için DCG’nin acilen yeniden sermayelendirme yapması gerekiyor” diye konuşuyor.


Ayrıca Chhugani, “Genesis’in bilançosunun büyüklüğü düşünüldüğünde DCG’nin Genesis’i yukarı çekecek rezervlere sahip olup olmadığı çok net değil. Öte yandan eğer DCG, GBTC ürününü geri çekmek zorunda kalırsa, bu GBTC ile bağlantılı tüm piyasa katılımcıları için zorluk yaratır” diyor.


Genesis, geçen hafta FTX hesabında 175 milyon doları kaldığını açıklamıştı. Bunun üzerine DCG de Genesis’in bilançosunu güçlendirmek için 140 milyon dolarlık öz sermaye akışı gerçekleştirmişti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk