Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Google Cloud Artık Flare Network Doğrulayıcısı! FLR Yükselişte

Kendisini "veriler için blok zinciri" olarak tanıtan Flare, geliştiricilere oracle sistemi aracılığıyla merkeziyetsiz verilerin erişimini sağlıyor.

15 Ocak 2024 17:33

Güncellenme: 15 Ocak 2024 17:48

Teknoloji devi Google'ın (GOOGL) bulut bölümü, Flare blok zincirine doğrulayıcı ve altyapı sağlayıcısı olarak katıldı.


CoinDesk ile paylaşılan duyuruya göre Google Cloud, hem ağı doğrulayıcı olarak güvence altına alan hem de Flare Time Series Oracle'a (FTSO) katkıda bulunan 100 kuruluştan biri.


Kendisini "veriler için blok zinciri" olarak tanıtan Flare, geliştiricilere oracle sistemi aracılığıyla merkeziyetsiz verilerin erişimini sağlıyor. Oracle’lar blok zinciri dünyasında ağları harici sistemlere bağlayan ve böylece akıllı sözleşmelerin dış dünyadan gelen girdi ve çıktılara dayalı olarak yürütülmesine izin veren varlıkları ifade ediyor.


Yaklaşık 550 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan ağın yerel token’ı FLR, ortaklık haberinin ardından yüzde 4’ün üzerinde artış gösterdi.


Flare'in altyapı sağlayıcıları, yüksek kaliteli veriler sağlamaktan sorumludur, böylece geliştiricilerin blok zinciri teknolojisi için kullanım senaryoları (use-case) oluşturmasına ve bunların benimsenmesine yardımcı olur.


Google Cloud kadar yüksek veri hacmine erişim sunan çok az kuruluş olduğundan, şirket Flare için büyük önem taşıyor ve Google gibi teknoloji devlerinde blok zinciri teknolojisinin benimsenmeye devam ettiğini bir kez daha hatırlatıyor.


Daha Fazla Oku

    googlegoogle cloudflareblok zinciriflr

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Fed Bu Yıl için Yalnızca Bir Faiz İndirimi Öngörüyor

13 Haziran 2024 09:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk