Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Goldman'dan MSCI ve Coin Metrics İle Dijital Varlık Sınıflandırmasına Yönelik Ortaklık

Yeni sisteme “datonomy” adı verilecek. Bu yeni sistem ile dijital varlık ekosistemini görüntülemek ve analiz etmek için standartlaştırılmış bir yol sunulması amaçlanıyor.

4 Kasım 2022 11:31

Güncellenme: 4 Kasım 2022 12:43

Yatırım bankası Goldman Sachs (GS), yatırımcıların ve sektör katılımcılarının coin’leri ve token’ları daha iyi takip edebilmesi için yeni bir dijital varlık sınıflandırma sistemi başlatmak üzere MSCI ve Coin Metrics ile ortaklık kurdu.


Datonomy olarak adlandırılan sistemle kripto piyasa katılımcıları, akıllı sözleşme platformları ve merkeziyetsiz finans (DeFi) dahil olmak üzere farklı kripto segmentlerindeki eğilimleri takip edebilecek ve çeşitli varlıkları görüntüleyebilecek.


Goldman Sach'ın müşteri stratejisi ve dağıtımı başkanı Anne Marie Darling bir açıklamada, "İşbirliği ile MSCI'nın kritik karar destek araçları ve hizmetlerindeki uzmanlığı, Coin Metrics'in dijital varlıklar alanındaki zekası ve Goldman Sachs'ın yenilikçi platformları, müşteriler için sorunun çözülmesine yardımcı olmak için bir araya geliyor," dedi.


Açıklamaya göre MSCI, yeni sınıflandırma sisteminin sahibi ve tek yöneticisi.


MCSCI Perşembe günü Menai Financial Group ve Compass Financial Technologies ile işbirliği içinde kendi dijital varlık endekslerini başlattığını açıkladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
2011’den Bu Yana Kripto Hack’lerinde Çalınan Tutar 19 Milyar Dolara Ulaştı

12 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk