Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Goldman Sachs’ın Celsius’ın Varlıklarını Almak Üzere Fon Oluşturduğu Söyleniyor

Banka, Celsius’un iflas etmesi durumunda elindeki varlıkları almak için yatırımcılardan 2 milyar dolar toplamaya çalışıyor.

24 Haziran 2022 23:56

Güncellenme: 25 Haziran 2022 13:06

Konuya yakın iki kaynağın verdiği bilgilere göre Goldman Sachs, yatırımcılardan 2 milyar dolar toplayarak sorun yaşamakta olan kripto şirketi Celsius’un elindeki varlıkları satın almayı hedefliyor. 


Söylentilere göre bu teklif Celsius iflasını ilan ederse elindeki varlıkları son derece uygun bir maliyetle devralma amacıyla oluşturuluyor.


Wall Street Journal’ın Cuma günü geçtiği bir habere göre Celsius yapılandırma konusunda uzman danışmanlık şirketi Alvarez & Marsal’la çalışmaya başladı.


Konuya yakın bir kişinin yorumuna göre Goldman Sachs, bu süreçte Web3 kripto fonlarına, sorun yaşayan şirketlerin elindeki varlıklara ilgi gösteren fonlara ve nakit bolluğu yaşayan geleneksel şirketlere giderek bu fonu birlikte oluşturmanın yollarını arıyor.


Goldman Sachs bu konudaki sorulara yanıt vermedi.


Mayıs ayı itibariyle 8 milyar dolarlık borç veren ve 12 milyar dolarlık varlık yöneten Celsius 12 Haziran’da yaptığı açıklamayla aşırı değişken piyasa koşulları nedeniyle fon çekimlerini durdurmuştu. Bu açıklama söz konusu koşulları daha da olumsuza çekti ve bitcoin fiyatı 20.000 doların altına geriledi.


Wall Street Journal’ın haberine göre Celsius, Alvarez & Marsal’ın yanı sıra yeniden yapılandırma konusunda uzman hukuk şirketi Akin Gump Strauss Hauer & Feld ile de çalışmaya başladı. Küresel yatırım bankası Citigroup da Celsius’a çözüm geliştirme konusunda danışmanlık vermek üzere anlaştı. The Block’un haberine göre bu çözümler arasında rakip platform Nexo’nun satın alma teklifi de var. 


Konuya yakın kaynaklara göre Citigroup ve Akin Gump Celsius’a iflas açıklamasını tavsiye ediyor. Citigroup bu konuda yorum yapmayacağını belirtti. Akin Gump ise bir dönüş yapmadı.


Celsius, geçtiğimiz yıl aralarında 3,25 milyar dolarlık hacmiyle Kanada’nın ikinci en büyük emeklilik fonu olan Caisse de depot et placement du Quebec’in de bulunduğu yatırımcılardan 750 milyon dolarlık bir fon toplamıştı. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Tracy Wang

Tracy Wang, CoinDesk'in New York'taki kıdemli bir muhabiridir. Kripto para birimlerini ele almadan önce kurumsal yatırımcılar, riskten korunma fonları ve milyarderler hakkında haberler yaptı. Yale Üniversitesi'nden Ekonomi derecesi ile mezun oldu. Aynı zamanda ABD Deniz Kuvvetleri'nde Yedek Subay olarak görev yaptı. BTC, ETH, MINA, ENS, çeşitli sabit paralar ve bazı NFT'lere sahiptir. Tracy'ye Twitter'da @0x_bae adresinden ve Telegram'da @tracycwang adresinden ulaşılabilir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk