Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

GMX Borsası, Chainlink’in Düşük Gecikmeli Oracle’larına Bağlanıyor

GMX, 567 milyon dolar TVL değeri ile Arbitrum’daki en büyük protokol olmaya devam ediyor.

25 Nisan 2023 09:28

Güncellenme: 25 Nisan 2023 12:23

Arbitrum üzerinde geliştirilen merkeziyetsiz borsa GMX, türevlerini ve konsolide swap exchange’lerini geliştirmek adına, fiyat verilerini normalden daha hızlı iletmek için tasarlanmış Chanlink’in düşük gecikmeli oracle’larını kullanacak.

Borsanın GMX belirteci, sermayenin Arbitrum üzerindeki protokollere giriş yapmaya devam etmesi sayesinde yılın başından bu yana yüzde 78 artmış görünüyor. DefiLlama verilerine göre, Arbitrum’daki 2,1 milyar dolarlık TVL değerinin 567 milyon doları GMX borsasına ait.

Entegrasyon onayı için gerçekleştirilen topluluk oylamasında üyelerin yüzde 96’sından fazlası olumlu yanıt verdi. Oylama sürecinde ise yaklaşık 2 milyon GMX token’ı kullanıldı.

Ayrıca, borsanın düşük gecikmeli trade’lere geçişi, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünün geliştiğini gösteriyor. Trading şirketleri ve hedge fonlarının belirledikleri stratejileri uygulayabilmeleri için daha düşük gecikmeli platformlar gerekiyor.

Chanlink Labs’in Go-To-Market başkan yardımcısı Johann Eid, konuyla alakalı şunları söylüyor: “Düşük gecikmeli oracle’lar, endüstriyi hedeflenen performans seviyesine yaklaştırırken aynı zamanda daha sürdürülebilir bir ekosistemin temelini de oluşturuyor.”

Yeni oracle’lar, front-running risklerini azaltmaya da yardımcı oluyor.

GMX’in geliştiricileri, katkıda bulunanların geçen yıldan bu yana Chainlink Labs ile çalıştıklarını belirtiyor.


Daha Fazla Oku

    merkeziyetsiz finansdefiChainlink

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget, Gracy Chen'i CEO Olarak Atadı

22 Mayıs 2024 10:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk