Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Genesis’ten, Three Arrows Capital'a 1,2 Milyar Dolarlık Dava

Genesis'in ana şirketi Digital Currency Group, davada Genesis'in bazı sorumluluklarını üstlendi.

19 Temmuz 2022 07:57

Güncellenme: 19 Temmuz 2022 09:08

Genesis Global Trading, Teneo tarafından yüklenen 1.157 sayfalık bir mahkeme dosyasına göre, iflas eden Three Arrows Capital’dan 1,2 milyar dolar talep etti.


Genesis'in ana şirketi Digital Currency Group, davada Genesis’in bazı yükümlülüklerini üstlenirken bu yükümlülüklerin ne kadarının Genesis’te kaldığı belirsizdi. 


İddianamede, Genesis Asia Pacific Pte. Genesis Global'in bir yan kuruluşu olan Ltd., Three Arrows'tan 1,14 milyar dolarlık varlıkları ile birlikte toplam 91,3 milyon dolar değerinde AVAX ve NEAR için ödeme talep ediliyor.


Alacaklılardan Genesis Asia Pacific Pte. Ltd., ihlal edilen Three Arrows Capital kredileri için toplam 2,36 milyar dolar talepte bulundu.


Krediler kısmen Grayscale Bitcoin Trust'ın (GBTC) 17,4 milyon hissesi, Grayscale Ethereum Trust'ın (ETHE) 446.928 hissesi, 2,7 milyon AVAX tokeni ve 13,9 milyon NEAR tokeni ile kısmen teminat altına alındı ve bunların tümü Genesis tarafından tasfiye edildi.


Genesis, Amerikan Tahkim Derneği aracılığıyla Three Arrows Capital'a, açığı kapatmak için teminat arayan bir marj çağrısı yayınladı. Three Arrows gerekli teminatı sağlayamamış, Genesis ise bu durumda tüm kredi bakiyesinin vadesinin geldiğini belirten bir temerrüt bildirimi göndermişti.


Konuya yakın kaynakların CoinDesk’e verdiği bilgiye göre, Genesis, 3AC olarak da bilinen Three Arrows Capital’ın iflası nedeniyle nedeniyle "yüz milyonlarca" kayıpla karşı karşıya kaldı.


Three Arrows Capital , 1 Temmuz'da New York'un Güney Bölgesi'nde Bölüm 15’e iflas başvurusu yaptı. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk