Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Genesis ve Alacaklılarının Avukatları Hızlı Bir Çözüm Konusunda İyimser

Pazartesi günü gerçekleşen iflas davasının ilk oturumunda tarafların avukatları şirketin alacaklıları ile olan sorunlarını çözmesi konusunda hızlı bir çalışma yapılacağının sinyallerini verdiler.

24 Ocak 2023 08:32

Güncellenme: 24 Ocak 2023 08:59

Genesis Global’ın avukatları New York City mahkemesinde Pazartesi günü görülmeye başlayan iflas davasının ilk oturumunda alacaklıların avukatları ve ABD kayyum ofisi ile iki ayı aşkın bir süredir etkin bir işbirliği yapıldığını ve “uzlaşı temelli” bir çözüm için çaba gösterildiğini belirttiler.


Genesis’in borç verme birimi FTX çöküşünün ardından aşırı yoğun para çekim talepleri gelmesi üzerine 18 kasım 2022’de çekim işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı. Bundan iki ay sonrasında, 19 Ocak 2023’te Genesis Global Capital’ın holding şirketi Genesis Global Holdco ve iki iştiraki Genesis Asia Pacific (GAP) ve Genesis Global Capital (GCC) New York eyaletinde 11. Madde üzerinden. İflas sürecini başlatmıştı. 


Genesis’i temsil eden New York merkezli hukuk şirketi Clearly Gottleib’dan avukatlar iflas davasını gören yargıç Dean H. Lane’e bu hafta sonuna kadar alacaklılarla bir anlaşmaya varabileceklerine dair görüş sundular. 


Genesis’in avukatlarından Sean O’Neal yargıca, “Bu vakanın olabildiğince hızlı çözümlenmesi için bir zaman planımız ve yaklaşımımız mevcut. Alacaklılara sunulacak değerin yok olacağı, uzun ve çetrefilli bir dava sürecine girmeyi gerçekten istemiyoruz” beyanında bulundu. 


Genesis’in bir diğer avukatı Jane VanLare şirketin değerlendirdiği seçeneklerden birinin de şirketin satılması ve alacaklılara ödeme yapılması olduğunu belirtti.


VanLare, “Bir satış ve pazarlama süreci götürmeyi veya ilave sermaye toplamayı düşünüyoruz. Eğer süreç sonunda bir satış gerçekleşmezse Holdco’nu iştiraki olan GGH’deki hisseler alacaklılara dağıtılabilir” dedi.


Genesis’in CEO’luğunu vekaleten sürdüren Derar Islim şirketin 5 milyar dolar borcu olduğunu açıklamıştı. Bu borç miktarı şirketin varlıklarından daha fazla zira Pazartesi mahkemeye sunulan bilgilere göre şirketin varlıkları 150 milyon dolar nakit, 500 milyon dolar dijital varlık, 385 milyon dolar brokerlik hesapları ve 505 milyon dolar üçüncü partilerden alacaklardan oluşuyor. 


CoinDesk de DCG grup bünyesinde yer alıyor.


Bir sonraki mahkeme oturumu Şubat ortasında gerçekleşecek. 


Daha Fazla Oku

    Genesisiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk