Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Genesis, Three Arrows’un Çöküşü Yüzünden "Yüz Milyonlarca Dolar" Kayıpla Karşı Karşıya Olabilir

DCG'nin sahip olduğu ticaret devi, Three Arrows Capital ve Babel Finance'in olumsuz etkileri ile dokuz haneli kayıplara uğradığı söyleniyor.

30 Haziran 2022 10:53

Güncellenme: 30 Haziran 2022 13:08

Konuya aşina olan üç kaynağa göre, kripto para piyasa yapıcısı ve kredi şirketi Genesis Trading, "yüz milyonlarca" değerinde potansiyel kayıplarla karşı karşıya.


Genesis'teki kayıplar kısmen aşırı kaldıraçlı riskten korunma fonu Three Arrows Capital ve Hong Kong merkezli kripto borç veren Babel Finance'in yaşadığı likidite sorunlarına maruz kaldığı için "birkaç yüz milyon dolar" kaybettiği iddia ediliyor.


Kayıplar, Three Arrows Capital'in çöküşünün kripto kredi endüstrisi genelinde şok dalgaları göndermesiyle geldi ve çok sayıda firma maruz kalmalardan dolayı önemli kayıplarla karşı karşıya kaldı.


CoinDesk’e bilgi veren 3 kaynak, Genesis'in zararlarının, karşı tarafların en azından kısmen geri ödeme istediği ve kayıpların bir kısmının riskten korunma yoluyla dengelenmiş olabileceği için bir süre daha kesin olarak bilinmeyebileceğini söyledi. Dördüncü bir piyasa kaynağına göre, böyle bir belirsizliğin ortasında Genesis, karşı taraflardan kredi limitleri çekiyor.


Aynı zamanda CoinDesk'in de sahibi olan Digital Currency Group'a (DCG) ait olan Genesis, CEO Michael Moro aracılığıyla şu açıklamayı yaptı:


"Daha önce 17 Haziran'da da belirttiğimiz gibi, bize marj çağrısına uymayan büyük bir karşı tarafla kayıplarımızı hafiflettik. Teminat sattık, dezavantajımızı hedge ettik ve yolumuza devam ettik. İşimiz normal bir şekilde çalışmaya devam ediyor ve tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz."


Ne Babel Finance ne de Three Arrows Capital yorum taleplerine yanıt verdi.


Terraform Labs (Terra ve Luna infamy) Celsius ve Three Arrows Capital gibi kripto firmalarındaki devasa çözülmeyibirçok farklı kripto para ödünç verme ve ticaret platformunda bir dizi tasfiye izledi. 


Özellikle Three Arrows Capital'in etkisi geniş çapta hissedildi. Kripto komisyonculuğu şirketi Voyager, hisse senetlerinin düştüğünü gördü ve hedge fonunu yaklaşık 670 milyon dolar değerindeki kredilerde temerrüde düştüğünü ilan etti. Bu nedenle para çekme işlemlerini sınırlamak zorunda kaldı. BlockFi dahil diğerlerinin de benzer zorluklarla karşı karşıya olduğuna inanılıyor.


Genesis, daha önce herhangi bir sayı vermeden ayı piyasasında bir darbe aldığını kabul etmişti. CEO Moro, Haziran ayı ortasında tweet atarak, "Bize yapılan marj çağrısına uymayan büyük bir karşı tarafla kayıplarımızı dikkatli ve düşünceli bir şekilde hafifletti" dedi.


Genesis, 2022'nin ilk çeyreğinde 44,3 milyar doların üzerinde kredi sağladı. Bir kaynak, yaklaşık 1 milyar dolarlık bir ‘kefen parasına’ sahip olduğu söylenen kripto holdingi olan ana şirket DCG'nin, Genesis'in "bu tür bir şoku tamponlamasına" yardımcı olabileceğini söyledi. .


FTX’ten Sam Bankman-Fried’in BlockFi ve Voyager’a fırsat yatırımları yapmasıyla birlikte, diğer kripto kredi kuruluşları da son günlerde cepleri dolu kurtarıcıları yanında buldu.


Piyasalarda zorunlu kaldıraç azaltma, son günlerde önde gelen kripto para biriminin şu anda 20.000 dolar civarında işlem gören bitcoin fiyatını daha da düşürdü.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk