Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Genesis Potansiyel Yatırımcılarla Görüşüyor

Geçen hafta para çekim işlemlerini durduran ve yeni sermaya arayışında olan Genesis Global Capital, potansiyel yatırımcılarla görüşmelere başladıklarını belirtti.

24 Kasım 2022 10:11

Güncellenme: 24 Kasım 2022 11:08

Genesis Global Capital, kripto ödünç verme işinin likiditesini destekleme ve müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilme üzerine çalışmak için yatırım bankası Moelis & Co. ile anlaştıklarını duyurdu. ilk olarak New York Times'ta çıkan bu haber şirketin para çekme işlemlerini durdurmasından birkaç gün sonra geldi.


Genesis’te geçici olarak CEO’luk görevini yürüten Derar Islim, müşterilere gönderdiği bir bilgi notunda, “Potansiyel yatırımcılarla, mevcut büyük yatırımcılarımızda ve kredi alanlarla görüşmelere başladık. Bunlar içinde Gemini ve Digital Currency Group (DCG) da bulunuyor. Bu görüşmelerin önümüzdeki günlerde daha da artmasını bekliyoruz” dedi. Ayrıca Moelis ile bu görüşmeleri hızlandırma adına çalışmaya başladıklarını da söyledi.


Genesis, iflas eden kripto para borsası FTX’in durumundan etkilendiği için Kasım ayının büyük çoğunluğunu yeni sermaye bulma ve yatırımcılarla anlaşma yapmaya çalışmakla geçirdi. Geçen hafta şirketin kurumsal borç verme birimi borçları ödemeyi ve yeni kredi verme işlemlerini askıya almak zorunda kalmıştı. Şirket ayrıca FTX’ten çekemedikleri 175 milyon dolarları olduğunu da açıklamıştı. Bu nedenle Genesis’in ve CoinDesk’in de sahibi olan DCG, bilançoyu desteklemek için şirkete 140 milyon dolarlık bir sermaye aktarımı yapmıştı.


Ayrıca DCG kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, DCG’nin Genesis Global Capital’e 575 milyon dolar borcu olduğunu ve bunun vadesinin 2023 Mayıs ayında sona ereceğini belirtti.


Islim ise Genesis’in ticari işlemler ve saklama hizmetlerinin ise sorunsuz çalıştığını belirtti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Yapay Zeka Çılgınlığı Büyüyor

22 Şubat 2024 18:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk