Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Genesis, Müşterilerine 3 Milyar Dolarlık Varlık İade Etmeye Hazırlanıyor

İflas talepleri, talep ticareti platformu Xclaim'de listelendiklerinde hesap bakiyesi değerinin %35'i ile işlem görmeye başlamıştı.

20 Mayıs 2024 10:17

Güncellenme: 20 Mayıs 2024 10:36

Yakın tarihli bir dosyaya göre, Genesis kısa bir süre önce alacaklılarına 3 milyar dolar değerinde nakit ve kripto varlık geri ödemek için gerekli olan onayı aldı. Rakam, müşteri taleplerinin yaklaşık %77'sini temsil ediyor.


Genesis'in holding şirketi Genesis Global Holdco LLC ve yan kuruluşları, Three Arrows Capital ve FTX'in çöküşlerinden kaynaklanan önemli kayıplar nedeniyle Ocak 2023'te New York'ta Chapter 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.


Başvurunun hemen ardından piyasa, iflas işlemlerinin uygun bir şekilde tamamlanacağı konusunda şüpheciydi. İflas talebi platformu Xclaim, Genesis taleplerini ilk olarak Ocak 2023'te değerlerinin %35'i şeklinde listeledi.


Bugün itibarıyla, bitcoin veya ether cinsinden 10 milyon doların üzerindeki talepler %97-110 arasında işlem görürken, 1 milyon doların altındaki talepler %74-94 arasında işlem görüyor.


Genesis hesaplarındaki fiat para birimi veya stabil para talepleri ise 1-10 milyon dolar arasındaki hesaplar için %89-91 arasında, 1 milyon doların altındaki talepler için %73-88 arasında işlem görüyor.


Genesis'in ana şirketi olan DCG'ye ödeme yapılmayacak.


Yargıç Sean Lane’in açıklaması şu şekilde:  "Kayıtlar, borçluların teminatsız alacaklılara ödeme yaptıktan sonra DCG'ye bir geri kazanım sağlamak için yeterli değere sahip olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Alacaklı taleplerinin büyüklüğü göz önüne alındığında, öahkeme alacaklı taleplerine DCG'nin önerdiği yöntemi kullanarak değer biçse bile, DCG milyarlarca dolarlık bir öz sermaye sahibi olarak paradan muaf edildi."


DCG daha önce, müşterilere tam geri ödeme imkânı ve potansiyel bir toparlanmaya izin vereceğine inandıkları müşteri taleplerinin Ocak 2023 fiyatlarıyla sınırlandırılmasını savunmuştu.


Ancak Yargıç Lane, DCG'nin Genesis'in Three Arrows Capital iflasından kaynaklanan borcunun 1,1 milyar dolarını 10 yıllık bir senetle üstlendiğini, bu likit olmayan yükümlülüğün kayıpları karşılamadığını ve DCG'nin mali uygulamalarının incelenmesine yol açtığını bildirdi.


Daha Fazla Oku

    DCGGenesisiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk