Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Gemini Yine İşten Çıkarmalara Başlıyor

Haziran ve Temmuz aylarında çalışanlarının bir kısmıyla yolları ayıran Gemini’de bir iç yazışmaya göre yine işten çıkarmalar olacak. Çalışanların yüzde 10’u işten çıkartılacak.

24 Ocak 2023 09:16

Güncellenme: 24 Ocak 2023 12:08

Kripto para borsası Gemini, Haziran ayından beri en az üçüncü kez personel çıkarma kararı aldı. Şirket, The Information tarafından görülen bir iç yazışmaya göre çalışanlarının yüzde 10’u ile yolları ayıracak.


Gemini, geçen hafta iflasını açıklayan kripto kredi şirketi Genesis Global Capital’ın kötü finansal durumundan etkilendiği için Earn hesabı sahiplerine paralarını geri ödeyememişti. Gemini’nin kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss, Twitter üzerinden Genesis’in ve CoinDesk’in ana şirketi Digital Currency Group ile tartışmaya girerek Earn kullanıcılarına 900 milyon dolar borçları olduğunu belirtmişti.


Cameron Winklevoss, şirket içi yazışmada bu yazın ardından daha fazla çalışan çıkarmak zorunda kalmayacaklarını umduklarını ancak negatif makroekonomik koşullar ve kripto sektöründeki kötü oyuncuların yaptıkları sahtekarlıklar nedeniyle yeniden personel çıkartmaktan başka yolları kalmadığını belirtti.  


Gemini bu konuda yorum yapmak istemedi.


Şirket, Haziran ayında çalışanlarının yüzde 10’unu işten çıkarmış, ardından TechCrunch’a göre Temmuz ayında da işten çıkarmalar devam etmişti. 2022 yılı başında 1100 olan çalışan sayısı yıl sonu itibarıyla 650-700 civarına düştü.


Coinbase, Crypto.com, Blockchain.com ve ConsenSys gibi pek çok şirket kripto kışının devam ettiği süreçte çalışan sayısını azaltmak zorunda kaldı. CoinDesk, Nisan ayından sektörde beri yaklaşık 27.000 kişinin işini kaybettiğini tahmin ediyor.


Daha Fazla Oku

    GeminiGenesis Global CapitalDigital Currency Groupişten çıkarma

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk