Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Gelişmekte Olan Piyasalarda Artan Yatırımcı İlgisinin Aslan Payı Binance’e

CryptoCompare tarafından hazırlanan rapora göre 2022’de dünyada enflasyonun artmasıyla birlikte yüksek enflasyon yaşanan ülkelerde en fazla bireysel yatırımcı çeken şirket Binance oldu.

23 Ocak 2023 08:31

Güncellenme: 23 Ocak 2023 08:38

Enflasyon yaşanan ülkelerdeki yatırımcılar, para birimlerinin değer kaybetmesine karşın ellerindekini korumak için alternatif arayışı içerisinde oluyorlar. Kripto para borsası Binance de geçen yıl bu eğilimden yararlananların başında geliyor. Dijital varlıkların durumunu izleyen CryptoCompare tarafından yayımlanan rapora göre Binance’in bu avantajı elde etmesindeki önemli faktör müşterilerin kolay erişim sağlayabilmesi.


Rapora göre Binance pazar payını yüzde 16,3 artırarak diğer borsaları geride bıraktı. 


CryptoCompare raporunda, “Binance’in pazar payındaki artışın bir nedeni de özellikle gelişmekte olan piyasalarda kripto paraların yaygınlığının artması” yorumunda bulunuluyor ve Binance’in gelişmekte olan piyasalardaki kullanıcıların kolaylıkla erilebilir olmasının avantajı vurgulanıyor.  


CoinMarketCap verilerine göre Binance işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsası. Borsada son 24 saatte gerçekleşen işlemlerin hacmi 14 milyar doları buluyor ve bu meblağ kendisini izleyen diğer 20 borsanın toplamından daha fazla. 


CryptoCompare tarafından gelişmekte olan ülkeler statüsünde gösterilen Brezilya ve Rusya’da geçen yıl yaşanan ekonomik zorluklar nedeniyle enflasyon yüzde 11,9 ve yüzde 17,2 seviyesinde gerçekleşti. Bu dönemde Binance üzerinde Rus rublesi ve Brezilya reali hacimleri yüzde 232 ve yüzde 72 artış gösterdi. 


Enflasyonun gelişmekte olan ekonomilere sahip ülkelerdeki bu artış eğilimi yatırımcıların ellerindekini koruyabilecekleri varlıklara ilgi göstermelerine zemin hazırlıyor. 


Raporda, “Gelişmekte olan piyasalarda kripto yaygınlığının artmaya devam edeceğini öngörüyoruz. Kripto paraların kendine has riskleri olmasına karşın bu eğilim devam edecek” deniliyor. 

Daha Fazla Oku

    BinanceEnflasyonBorsalar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Mayıs Ayında Yatay Seyretti, BTC Yeniden Yükselişte

12 Haziran 2024 19:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk