Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Geleneksel Finansı Blokzinciri ile Tanıştıran Symbiont İflas Etti

Geleneksel finans şirketlerini blokzinciri teknolojisiyle tanıştırma amacıyla 2013’te kurulan Symbiont.io iflas etti.

12 Aralık 2022 09:36

Güncellenme: 12 Aralık 2022 11:39

Yaklaşık 10 yıl önce blokzinciri teknolojisinin geleneksel finansta da kullanılmasını sağlamak amacıyla kurulan bir startup olan Symbiont.io 1 Aralık’ta iflas başvurusunda bulundu.


New York Güney Bölgesi iflas mahkemesine başvuran şirket hem varlıklarının hem de borçlarının 1 milyon dolarla 10 milyon dolar arasında olduğunu kaydetti.   


İlk kurulduğu 2013 yılında ismi Math Money FX olan şirket, riski azaltmaları, maliyeti düşürmeleri ve verimliliği arttırmaları için finansal kurumları blokzinciri teknolojisiyle tanıştırıyordu. Şirket, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın eski CEO’su gibi kişilerden yatırım da almıştı.


Symbiont.io, endeks-fon şirketi Vanguard gibi büyük şirketlerle de çalışıyordu. Henüz geçen yıl, Vanguard ve State Street, Symbiont’un platformunu bir vadeli döviz kontratı yapmak için kullanmıştı. Hatta bankalar üzerinden uluslararası para transferini sağlayan SWIFT de birkaç ay önce Symbiont'un teknolojisini kullandıklarını açıklamıştı.


Ancak anlaşılan o ki Symbiont da kripto sektöründe uzun süredir devam eden ayı piyasasının kurbanı olan şirketler arasına girdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk