Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Geleceği Kodlamak: Web3 Eğitim ve Çalışmaları

Web3 ve blok zinciri eğitimleri, geleceğin dijital dünyasının temelini oluşturan teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes için büyük bir fırsattır.

9 Kasım 2023 17:33

Güncellenme: 9 Kasım 2023 23:49

Web3 ve blok zinciri teknolojileri günümüz dijital dünyasının en önemli konularından. Bu teknolojiler, geleceğin dijital ekosistemini şekillendiriyor. Tam da bu yüzden bu alanlarda eğitim almak, hem kişisel hem de profesyonel gelişim açısından büyük bir öneme sahip oluyor.


Binance Blockchain Week İstanbul’un “Geleceği Kodlamak: Web3 Eğitim ve Çalışmaları” panelinde konuşan Binance Academy Lead Stephen McAllister, Patika.dev and Rise In Co-Founder & CEO Gülcan Yayla, Blockchain Center Founder & CEO Aidana Kaskyrbek ve University of Sharjah Director Dr. Mohamed Al Hemairy, “Dünya çapında blok zinciri eğitimlerinin erişimini ve etkinliğini nasıl artırabiliriz?” sorusuna yanıt aradı.


İşte bu keyifli sohbetten öne çıkan bazı önemli içgörüler:


Stephen McAllister - Binance Academy Lead:


  • Web2 uzun süredir hayatımızda olmasına rağmen hala donanımlı Web2 geliştiricileri bulmakta zorlanıyoruz. Web3 ise çok daha yeni bir sektör olduğu için bu zorlukla daha sık karşılaşıyoruz. 

Gülcan Yayla - Patika.dev and Rise In Co-Founder & CEO:


  • İnsanlar Web3 ile ilgili çok az bilgiye sahip. Öğrenmek istiyorlar ama aynı zamanda bu kadar yeni ve teknolojik bir sektör korkutucu da gelebiliyor. Bu sebeple insanlara daha fazla öğrenme olanağı sağlanmalı.

  • İnsanların Web3’e girmekten kaçınmasının bir diğer sebebi ise Web3 ekosistemindeki fırsatlardan haberdar olmamaları. Yalnızca blok zinciri eğitimi değil bu sektörün getirileri hakkında da eğitimler verilmeli.

Asst. Prof. Bora Erdamar - BlockchainIST Center:


  • Web3 sektöründe en çok ihtiyaç duyulan şey insan sermayesi. Donanımlı ve bilgili insan sayısı çok az olduğu için öğrencilere eğitim verecek kişileri bulmak da zorlaşıyor.

  • Web3 sistemindeki en temel ve en basit unsurların açıklanmasına ihtiyaç duyan büyük bir kitle bulunuyor. 

Aidana Kaskyrbek - Blockchain Center Founder and CEO:


  • Karmaşık bir teknoloji olarak görünen blok zincirinden yararlanılabilmesi için Web3 ekosistemi gündelik hayatımıza yumuşak bir geçişle entegre olmalı.

  • Tartışmalı birçok konuyu içinde bulunduran Web3 sektörünü öğrenirken farklı düşünceleri dinlemek çok önemli. Örneğin, Binance Academy’de aynı konuyla ilgili zıt fikirleri olan farklı eğitimcilerin dersleri bulunuyor.

Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk