Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Gate Group, İtalya’da VASP Lisansı Aldı

Lisans ayrıntılarının tamamı Organismo Agenti e Mediatori'sine (OAM) kayıtlarında PSV150 kayıt numarası ile ulaşılabiliyor.

21 Mart 2024 09:41

Güncellenme: 21 Mart 2024 09:44

Gate Group'un Malta’daki kolu  Gate.MT, İtalya’daki yan kuruluşu Gate Technology Italia SRL aracılığıyla VASP (Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları) lisansı aldığını duyurdu. Bu lisansla birlikte Gate.MT, artık yerel yan kuruluşu aracılığıyla İtalyan müşterilerine kripto para birimi değişimi ve dönüşümleri, transferler, takas hizmetleri ve dijital cüzdan hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunabilecek.


Lisans ayrıntılarının tamamı Organismo Agenti e Mediatori'sine (OAM) kayıtlarında PSV150 kayıt numarası ile ulaşılabiliyor.
 

Gate Group'un Uyumluluk Çabaları Küresel Büyümeyi Destekliyor 

Gate Group, son yıllarda şirketin güvenlik, şeffaflık ve mevzuat uyumluluğuna odaklanan küresel genişleme stratejisinin bir sonucu olarak uyumluluk ve iş geliştirme alanında önemli ilerleme kaydetti.


Gate Group'un kurucusu ve CEO'su Dr. Lin Han: ”Küresel dijital varlık düzenleme ortamının büyüdüğünü görüyoruz. Küresel stratejimizle uyumlu olarak, kullanıcıları koruyan, güvenli, adil ve dürüst uygulamalar sağlayan önlemleri benimsiyoruz. Bir teknoloji olarak, kripto para biriminin herkese fayda sağlama konusunda muazzam bir değeri ve potansiyeli var. Yeterli koruma önlemleri, bu teknolojinin ön planda kalmasını sağlamak için endüstri bütünlüğünün korunmasına yardımcı oluyor" ifadelerini kullandı.


Gate Group'un dünyanın geri kalanında birçok uygum adımı atmış durumda.


• Hong Kong: Dijital para birimleri saklama hizmetleri sağlamak için TCSP lisansı.

• Cebelitarık: Dijital para birimleriyle ilgili komisyoncu/satıcı ve saklama hizmetleri sağlamak için DLT lisansı, hayırseverlik faaliyetlerinde bulunmak için Cebelitarık Yardım Komisyonu onayı.

• Malta: Kripto para birimi değişimi, On-ramp and off-ramp ve saklama hizmetleri için Sınıf 4 Sanal Finansal Varlık Hizmet Sağlayıcı lisansı.

Litvanya: Dijital para birimi değişim operatörü ve saklayıcısı olarak hizmetlerin sağlanmasına olanak sağlayan VASP lisansı.

• Dubai DMCC: Kripto para birimleriyle ilgili tescilli ticaret hizmetleri lisansı.

İtalya: Kripto para birimi değişimi ve cüzdan hizmetlerinin sağlanmasını sağlayan VASP lisansı.

• Bahamalar: Dijital varlık işine girmek, dijital varlıktan fiat para birimine geçiş yapmak, bir veya daha fazla dijital varlık değişimi sunmak ve dijital varlık transfer hizmetleri sunmak için SCB onayı.

• Avustralya: VASP olarak AUSTRAC lisansı.


Daha Fazla Oku

    Gate.ioitalyaVASP

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 15:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk