Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Gary Gensler, Kripto Endüstrisinde Çok Fazla Uyumsuzluk Görüyor

SEC Başkanı Gary Gensler Salı günü Bloomberg TV'de kripto düzenlemesi ile ilgili soruları ele alarak konuştu.

20 Temmuz 2022 07:53

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 10:35

SEC Başkanı Gary Gensler, Bloomberg TV’nin Güç Dengesi programında yaptığı açıklamada, daha geniş kripto para birimi endüstrisinin "çok fazla uyumsuzluk" içerdiğini ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) düzenleyici çerçevesini geliştirmeye devam ettiğini söyledi.


Gensler, para alan ve bazı durumlarda başarısız olan ticaret ve borç verme platformlarından da bahsederek bu işletmelerin menkul kıymet yasalarının klasik bölümleri kapsamında olduğunu belirtti.


“SEC olarak elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuşan Gensler, şu anda yasalara uymayan ve buna göre kayıt yaptıran çok fazla platform olduğunu da sözlerine ekledi.


Son dönemde birçok kripto kredi kurumu ve borsasının karşılaştığı krizler ve şu anda nasıl  bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğu söz konusu olduğunda, Gensler, piyasadaki oyuncularla işbirliği yapmak ve bazı yatırımcı korumalarını yeniden çalışmak da dahil olmak üzere "bir şeylerin karışımı" dedi. 


Gensler, SEC'in “teknolojiden bağımsız” olması gerektiğini, ancak yine de halkı koruması gerektiğini kaydederken “Kripto devam edecekse, sisteme daha fazla güven gerekli, SEC "on yıllardır orada olan kitaplarla ilgili birçok yasayı" zaten sürdürüyor” dedi.


Birçok kripto tokeninin tanıtım yapma ve insanlardan para toplama özelliklerine sahip olduğunu söyledi ve SEC'in "sağlam yaptırım eylemleri getirmeye devam edeceğine" söz verdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk