Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

GameStop'un NFT Pazarı Açılış Haftasında Coinbase’i İkiye Katladı

Video oyunu perakende satıcısı, MetaBoy koleksiyonunun şimdiye kadarki en çok satan koleksiyonuyla haftalık satış hacminde 7,2 milyon dolara açıldı.

20 Temmuz 2022 10:58

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 14:24

Video oyunu satıcısı GameStop'un takas edilemeyen token (NFT) pazarı, 11 Temmuz'daki lansmanından bu yana 5.000'den fazla ETH (yaklaşık 7,2 milyon dolar) işlem hacmi gerçekleştirerek JPEG koleksiyoncuları arasında erken bir hit olduğunu kanıtladı. CoinDesk tarafından derlenen verilere göre tüm zamanlar NFT hacmi rakip Coinbase'in toplamının iki katına çıktı.


Bu erken başarının 1,200 ETH (yaklaşık 1,7 milyon dolar) satış hacmi, lansmanından bu yana pazarın en iyi koleksiyonu olan MetaBoy projesinden geldi. Açılış gününde, piyasa 1.831 ETH (yaklaşık 2,7 milyon dolar) işlem hacmine sahipti ve günlük satışlar o zamandan beri istikrarlı bir şekilde düşüyor.


Dune Analytics'ten alınan verilere göre, kripto borsası Coinbase'in rakip ürünü, 4 Mayıs'taki halka arzından bu yana sadece 1.913 ETH (yaklaşık 2,8 milyon dolar) satış gerçekleştirdi.


Coinbase NFT sıkıntıları, özel betasından gelen hacim verilerinin bile yetersiz olduğunu kanıtlayarak, yaşam döngüsüne dertli başladı. Coinbase pazar yeri başarısızlıkları, şirketin Haziran ayında 1.100'den fazla çalışanı işten çıkarmasından sonra da gündeme geldi.


GameStop'un NFT mağazasının popülaritesi, muhtemelen pazarın teknolojisinden çok markanın sadık takipçisine bağlanabilir. NFT Twitter'daki pazarın etrafındaki algı büyük ölçüde olumluyken, Coinbase ve daha büyük şirket imajı ters yönde eğilim gösterdi.


Ayrıca GameStop'un başarısı %2.25'lik komisyona rağmen gelirken, Coinbase yeni kullanıcıları çekmek için sıfır komisyon sunmaya devam ediyor.


Pazaryeri, GameStop'un son aylarda sunduğu tek Web3 ürünü değil. GameStop mayıs ayında, hisse senedi fiyatını pompalayan kendi kripto ve NFT özel cüzdanını piyasaya sürdü. Şirket ayrıca, Şubat ayında pazarın arka ucu için kullandığı Immutable X ile ortaklaşa duyurduğu 100 milyon dolarlık bir oyun fonu üzerinde oturuyor.


DappRadar'ın verilerine göre, her iki pazaryeri de geçtiğimiz hafta 120 milyon dolarlık ETH satışı gören endüstri lideri OpenSea platformundan oldukça uzakta.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk