Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

GameStop ve FTX.US’in Stratejik İş Birliği

Oyun şirketi GameStop ve kripto para borsası FTX.US, oyun ve kripto dünyası arasındaki bağı güçlendirmek üzere anlaşma yaptı.

8 Eylül 2022 11:03

Güncellenme: 8 Eylül 2022 14:29

Oyun şirketi GameStop, Sam Bankman-Fried’ın kripto borsası FTX.US ile oyun dünyası ve kripto toplulukları arasındaki iletişimi güçlendirmek üzere iş birliğine gidiyor.


Dün yapılan açıklamaya göre, anlaşmayla beraber iki şirket e-ticaret ve pazarlama girişimlerini desteklerken bazı GameStop mağazalarında FTX hediye kartları olacak. Ayrıca GameStop'a FTX'in ABD'deki ‘tercih edilen’ perakende ortağı unvanı da verildi.


Anlaşma şartlarının detayları ise açıklanmadı.


GameStop’un NFT pazaryeri bu yaz faaliyete geçmiş, kripto borsası Coinbase’in hacimlerini bile geride bırakan güçlü işlem hacimleri elde etmişti.


Açıklamanın ardından GameStop hisseleri yüzde 10 arttı. Şirket, 30 Temmuz itibarıyla kazancını 1,14 milyar dolarlık olarak raporlamıştı. Ancak tahminler 1,27 milyar dolara olacağı yönündeydi. Öte yandan analistler tarafından hisse başına 42 cent net kayıp olacağı tahmin edilirken hisse başına net zarar 36 cent’te kaldı.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Bitcoin ETF’leri 850 Binden Fazla Token’a Ulaştı

23 Mayıs 2024 18:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk