Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

GameStop CFO'su Maliyetleri Düşürmek için Web3 Yolundayken Ayrıldı

CEO Matt Furlong çalışanlara yazdığı bir mektupta, firmanın odak noktasının "aşırı maliyetleri ortadan kaldırmaya ve yoğun bir mal sahibinin zihniyetiyle çalışmaya" döndüğünü söyledi.

8 Temmuz 2022 16:02

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 16:46

GameStop (GME) CFO’su Mike Recupero, son 18 aydaki işe alım çılgınlığının ardından maliyet düşürüme yolunda video oyunu perakendecisinden ayrıldı.

 

Çalışanlara yazdığı bir mektupta CEO Matt Furlong, firmanın odak noktasının "aşırı maliyetleri ortadan kaldırmaya ve yoğun bir mal sahibinin zihniyetiyle çalışmaya" döndüğünü söyledi.

 

GameStop, 2021'in başından bu yana 600'den fazla kişiyi işe aldı, ancak firma şimdi daha verimli çalışmak için bu çalışan sayısı genişlemesini tersine çevirmek istiyor.

 

New York Menkul Kıymetler Borsası'ndaki GME hisseleri, yazma sırasında piyasa öncesi 126,97 dolarda yüzde 6 düştü.

 

Video oyunu perakendecisi, geçtiğimiz yıl boyunca Web3'e adım atıyor ve bu yılın ilerleyen zamanlarında bir NFT pazarının planlanan lansmanından önce kripto ve NFT'leri depolamak için dijital bir varlık cüzdanı geliştiriyor.

 

Şirket, Haziran ayının başında en son üç aylık sonuçlarında dijital varlık satışlarından 76,9 milyon dolar gelir elde ettiğini bildirdi. Kripto ayı piyasasının başlangıcının bunu ne ölçüde yiyeceği ve GameStop'un bu alandaki planlarını değiştirip değiştirmeyeceği görülecektir.

 

Furlong'un mektubuna göre, şirket dijital varlıklar ve Web3 içinde yeni ürünler geliştirmeyi planlıyor.

 

GameStop, CoinDesk'in daha fazla açıklama yapma talebine hemen cevap vermedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk