Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Galaxy’nin Madencilik Yöneticisi Danışmanlık Şirketi Kuruyor

Şirket Compass Mining ve Giga Energy gibi bitcoin madencileriyle çalışacak.

3 Ekim 2023 18:09

Güncellenme: 3 Ekim 2023 18:43

Kripto finansal hizmetler firması Galaxy Digital’ın madencilik yöneticisi Amanda Fabiano, kendi danışmanlık hizmetleri şirketini kurmak adına firmadan ayrıldı.


Fabiano, CoinDesk'e yaptığı açıklamaya göre, Fabiano Consulting şirketini bitcoin madencilerinin işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için kuracak.


“Şirketlerin büyüme aşamalarında onlarla birlikte çalışmaktan ve bir şeyleri inşa etmekten keyif aldığımı fark ettim. Edindiğim bilgi ve deneyimleri kullanarak başkalarının bu yoldaki ilerlemelerine katkıda bulunmak istiyorum.”


Birçok şirketin yanı sıra Compass Mining ve Giga Energy gibi madencilere danışmanlık yapacak olan Fabiano, Galaxy’de üç yıl boyunca firmanın madencilik faaliyetlerinden sorumluydu. Operasyonel ve sermaye piyasası ürünleri sunan yönetici, daha önce de Fidelity Investments’ta bitcoin madenciliği direktörü olarak görev almıştı.


Fabiano yönetimindeki en önemli girişimlerden biri, geçen yıl madenci Argo Blockchain'den (ARBK) Helios madencilik tesisinin satın alınmasıydı. Yaklaşık 100 milyon dolar değerindeki anlaşma, madencileri iflasın eşiğinden döndürdü ve Galaxy'ye 180 megavatlık madencilik kapasitesine sahip bir işletme sağladı.


Uzun süren kripto kışı, madencilerin kârlarını azaltan ve yüksek profilli iflaslara yol açan madencilik endüstrisini etkilemeye devam ediyor. Fabiano'ya göre, Bitcoin ağının hashrate'i tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın ve madencilerin, gelecek yıl yarılanma ile operasyonlarını büyütmek için ihtiyatlı stratejilere ihtiyaçları var.


Daha Fazla Oku

    Galaxy DigitalBitcoin madenciliği

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk