Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX.US Derivatives Yönetim Kurulu’na ‘Değerli Bir Kaynak’

Eski Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Ticareti Komisyonu şefi Jill Sommers FTX.US Derivatives’in yönetim kuruluna girdi.

2 Eylül 2022 11:02

Güncellenme: 2 Eylül 2022 14:35

Kripto vadeli işlem borsası FTX.US Derivatives, Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Ticareti Komisyonu (CFTC) eski şefi Jill Sommers’in yönetim kuruluna katıldığını duyurdu. Bu hamle şirketin yasalara uyum sağlama çabalarının bir parçası olarak görülüyor.


Sommers, CFTC’de iki dönem hizmet etti. İkinci dönemi eski ABD Başkanı Barack Obama zamanında 2009 yılında başlamıştı. Bunun yanında Sommers, Uluslararası Takas ve Türevler Derneği’nde (ISDA) politika direktörü ve devlet işleri başkanı ve Chicago Ticaret Borsası’nda çalıştı.


FTX.US Derivatives CEO Zach Dexter, konuyla ilgili olarak “Jill’in deneyimi, dijital varlık ekosisteminin evrimleştiği ve finansal piyasaların yapısına entegre olduğu bir dönemde yönetim kurulumuz için çok değerli bir kaynak olacak” dedi.


FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, Mayıs ayında sektörün önemli temsilcileriyle görüşmüş ve şirketinin aracılar olmadan CFTC aracılığıyla işlemleri doğrudan temizleme önerisini sunmuştu.


Yine Mayıs’ta Bankman-Fried ve devlet ilişkileri ekibi, Washington’da Biden hükümetinin yetkilileriyle görüşmüşlerdi. Bu ziyaret, ABD’li yasa yapıcılarının kripto sektöründe CFTC’nin mi yoksa Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) mu aktif düzenleyici olarak rol alması gerektiğini belirleyeceği bir yasa tasarısı üzerinde tartıştıkları bir dönemde yapılmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Almanya’nın Saksonya Eyaleti 300 Milyon Dolarlık Bitcoin Aktardı

10 Temmuz 2024 15:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk