Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX'in Hacizli Varlıkları Tezgâh Üstü Piyasalarda Bir Dolar Başına 20 Sente Satılıyor

Satışlar, haczedilmiş varlık fonlarının, beş yıl içinde yaklaşık 0,50 dolarlık bir iyileşme öngördüğünü gösteriyor.

21 Şubat 2023 11:51

Güncellenme: 21 Şubat 2023 11:56

İsmini vermeyen bir FTX alacaklısı CoinDesk'e yaptığı açıklamada, haczedilmiş varlık fonlarının, FTX'in hacizli varlıklarını özel tezgâh üstü (OTC) piyasalarda dolar başına 20 sente kadar satın alabileceğini söyledi. 


FTX, kardeş şirketi Alameda Research'ün piyasanın sarsıntı geçirdiği dönemde kaldıraçlı alış pozisyonu nedeniyle çökmesinin ardından, Kasım ayında iflas başvurusu yapmıştı. Sam Bankman Fried'ın müflis borsasının, şu anda en büyük 50 alacaklısına 3,1 milyar dolar borcu bulunuyor.


Kamu iflas piyasaları hacizli FTX varlıkları için dolar başına yaklaşık 16 sent değer biçiyor. İflas pazarı XClaim'de, fiyatı 27 milyon dolara kadar çıkan hacizli varlıklar alıcı buluyor.


Söz konusu FTX alacaklısı CoinDesk'e, özel OTC piyasalarının, FTX'in hacizli varlıklarını dolar başına 15 ila 20 sent aralığında toplayan hacizli varlık fonlarıyla benzer bir eğilim gösterdiğini söyledi. "Bu varlıkları satın alanların, beş yıl içinde paralarını geri kazanacakları varsayımıyla hareket ettiklerini" de sözlerine ekledi. Fonlar beş yıl içinde yüzde 25'lik bir kâra ulaşırsa, yalnızca yüzde 5'lik yıllık getiriyle büyük bir ticaret yapılmamış olacak. FTX alacaklısı ise “bu firmaların birçoğunun, dolar bazında 50 sent civarı bir toparlanma öngördüğünü" tahmin ediyor. Tüm varlıkların satılabilir olmaması ve varlık "kalitesinin" de satış değerinde dikkate alınması nedeniyle anlaşmaların çoğunlukla özel nitelik taşıdığını vurguluyor.


Anılan kişi son olarak, "FTX’in web sitesine şu anda erişimin bulunmaması nedeniyle, insanların borsada bir varlığa sahip olduklarını kanıtlamaları çok zor. Borsadan paralarını çekmeye çalışanlar ve böylece iflasa yol açanlar için de bir tahsilat dönemi mümkün olabilir, bu nedenle varlıkların kalitesi önemli.” dedi.


Daha Fazla Oku

    FTXhacizli varlıklarOTC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk