Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“FTX’in Çöküşü Risk Sermayedarları İçin Bir Uyarı”

Yatırım şirketi Dragonfly Capital ortağı Tom Schmidt, FTX’in çöküşünün ardından bazı kuruluşların ayıklanabileceğini belirtti.

22 Kasım 2022 10:56

Güncellenme: 22 Kasım 2022 13:59

Kripto odaklı yatırım şirketi Dragonfly Capital ortaklarından Tom Schmidt, FTX’in iflas edişinin risk sermayedarları (VC) için bir uyarı olduğunu söyledi.


Schmidt ayrıca, FTX’in batışının dikkatsizlik, uyum ve denetim gibi daha geniş sorunları ele almak için iyi bir fırsat olabileceğini, bu süreçte bazı işletmelerin ayıklanabileceğini belirtti.


Dragonfly Capital’in gelişiminin erken aşamalarında olan ekiplere baktığını belirten Schmidt, zor sorular sormayan fonların sağladığı para miktarının, FTX yönetiminin hataları nedeniyle devre dışı kalan akıllı yatırımcıların sayısını fazlasıyla dengelediğini ima etti. 


Yatırım firması Galaxy Digital’ın raporuna göre kripto startup’ları için VC yatırımları geçen yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 80 arttı ve 5.5 milyar dolara ulaştı. Bunun yanında raporda erken aşama yatırımların rekabetçi ve sağlam olmaya devam ederken daha sonraki aşamalardaki yatırımlarda ise zayıflama belirtileri görüldüğü vurgulandı.


San Francisco menşeli şirketin yatırım portföyünün yarısı merkeziyetsiz finans ve NFT projelerini kapsıyor. Schmidt bunun nedenini kontrolün toplulukların elinde olmasını sağlamak ve kurucunun bir projenin uzun vadeli gelişimindeki rolünü azaltmak olduğunu açıklıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Bankman-Fried Haberi CoinDesk’e Ödül Kazandırdı

29 Eylül 2023 17:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk