Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

“FTX’in Çöküşü Geliştiriciler için Altın Bir Fırsat”

Tezos’un kurucu ortağı Kathleen Breitman, CoinDesk TV’ye FTX’in çöküşünün ardından sektörde daha fazla geliştiriciye ihtiyaç duyulacağını belirtti.

20 Aralık 2022 12:58

Güncellenme: 20 Aralık 2022 14:41

CoinDesk TV’ye konuşan Lüksemburg menşeli blokzinciri platformu Tezos’un kurucu ortağı Kathleen Breitman, FTX’in çöküşünün geliştiriciler için önemli bir fırsat yarattığını, bu olayın kripto ekosisteminde daha çok geliştiricinin işe alınmasını sağlayacağını belirtti.


FTX’in iflasının iyi yönetilen firmalardan toplu işten çıkarmaların olduğu bir dönemde olduğunu belirten Breitman, istihdam perspektifinden bakıldığında bu durumun altın bir fırsat olarak değerlendirilebileceğini söyledi.


Breitman, “FTX’in yatırım kanadı FTX Ventures aracılığıyla yaptığı pek çok şey şirketlerin değerlemesini arttırıyordu ve gereğinden fazla beklenti yaratıyordu. FTX’in iflasının ardından bu beklentilerin normale dönmesi ve bir yandan da piyasalarda oluşan zorluklar bir geliştiricinin bakış açısından bakıldığında çok harika” dedi.  


Sektörün üzerindeki kara bulutların gideceğine inandığını belirten Breitman, FTX’in yaptığı hataların herhangi bir sektörde de olabileceğini söyledi ve bunun sorumlusunun blokzinciri teknolojisi olmadığını vurguladı.


Açık kaynaklı bir blokzinciri protokolü olan Tezos, proof of stake (PoS) modelini kullanıyor. Protokol, Pazar akşamı 12. güncellemesini yaptı. Bu gelişmenin işin sıkıcı tarafı olduğunu ve manşetlere çıkmadıklarını da söyleyen Breitman, “Ancak göz kamaştırıcı manşletlerde olmak yerine sıkıcı ve güvenilir olmanın ve harika teknolojiler sunmaya odaklanmanın değerini artık görmeye başlıyoruz” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk