Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX’in Avrupa Lisansı Güney Kıbrıs Tarafından Askıya Alındı

Avrupa’da faaliyet gösterdiği şirketleri FTX EU iki ay önce Güney Kıbrıs’tan lisans almıştı

11 Kasım 2022 15:53

Güncellenme: 11 Kasım 2022 16:11

Bloomberg’ün haberine göre, likidite sıkıntısı yaşayarak para çekme işlemlerini durduran kripto para borsası FTX’in Güney Kıbrıs’taki lisansı ülkenin menkul kıymetler düzenleyici kurumu tarafından askıya alındı.


FTX, yerel bir şirket olan K-DNA Financial Services LTD’yi satın alarak Güney Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CySEC) tarafından verilen ft.com/eu domain’i kullanma hakkını almıştı. Şirketin ismi daha sonrasında FTX EU LTD olarak değiştirilmişti. FTX EU Eylül ayında, Kıbrıs’ta bir yatırım şirketi olarak faaliyet gösterdikleri için CySEC lisansını alabildiklerini söylemişti.


Borsa o dönem, CySEC lisansı sayesinde İzlanda, Lihtenştayn, Faroe Adaları, Norveç ve AB ülkelerinin Avrupa Ekonomik Alanı’nda faaliyet gösterdiğini söylemişti.


Merkezi Bahamalar’da bulunan milyarlarca dolarlık kripto para borsası, çöküşünün ardından likidite krizine girmişti. Bahamalar’ın menkul kıymetler düzenleyici kurumu “varlıkları korumak ve şirketi stabilize etmek adına” FTX’in varlıklarını dondurmuştu.


Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, CoinDesk’in sorularını yanıtsız bıraktı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Ethereum Tabanlı Alan Adı Protokolü ENS Kendi Layer-2'sini Geliştirmeyi Planlıyor

28 Mayıs 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk