Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX’in 2021 Kârı, 2020’ye Oranla Yüzde 1000 Arttı

CNBC’nin haberine göre, şirketin gelirleri 2020'de 89 milyon dolarken 2021’de yüzde 1000 arttı.

23 Ağustos 2022 08:45

Güncellenme: 23 Ağustos 2022 11:33

CNBC’nin paylaştığı belgelere göre, Sam Bankman-Fried'in kripto borsası FTX 2021 yılında 1,02 milyar dolar gelir elde ederken, 2020 yılında 89 milyon dolar olan şirket geliri yüzde 1000 artış gösterdi.


Ayrıca FTX, 2022 yılında 17 milyon dolar olan net gelirini 2021 yılında 388 milyon dolara çıkardı.

FTX, 2022'nin ilk çeyreğinde 270 milyon dolar gelir elde ederken bu yılın tamamında yaklaşık 1,1 milyar dolar gelir elde etmeyi planlıyor.

Halka açık en büyük kripto borsası konumundaki Coinbase, 2020'de elde ettiği 1,1 milyar dolarlık gelire kıyasla  geçen yıl 7,4 milyar dolar gelir elde etmişti. Ancak üçüncü çeyrekte geliri 803 milyon dolara düşmüş, bununla birlikte işlem hacimleri de düştüğü için 1,1 milyar dolar net zarar açıklamıştı.

CNBC'ye göre, FTX'in gelirinin büyük kısmı türev ticaretiyle gerçekleşirken,  yüzde 16'sı 2021'de kripto spot ticaretinden geldi. 

Ayrıca, FTX'in 2021'de elde ettiği toplam gelirin yaklaşık yüzde 5'inden daha az bir oran ABD’deki faaliyetlerden geldi. Şirket, 2021 gelirinin yaklaşık 15’lik kısmını satış ve pazarlamaya harcadı.

FTX, sızdırılan finans bilgileri ile ilgili olarak CNBC'ye yorum yapmayı reddederken Bankman-Fried hafta sonu Twitter aracılığıyla raporu kabul etmişti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk