Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“FTX Yeniden Canlanabilir”

John J. Ray III, Kasım ayında FTX'in başına geçtikten sonra yaptığı ilk röportajda bu yorumu yaptı.

20 Ocak 2023 08:44

Güncellenme: 20 Ocak 2023 08:52

Kasım ayında göreve gelmesinin ardından ilk kez Wall Street Journal'a röportaj veren FTX'in yeni CEO’su John J. Ray III, iflas eden borsayı yeniden canlandırma ihtimalini araştırıyor.


Geçtiğimiz dönemlerde Enron'un yeniden yapılandırma sürecini yöneten John J. Ray III, borsanın eski CEO’su Sam Bankman-Fried ve diğer yöneticilere yönelik suçlamalarına rağmen, müşterilerin FTX'in teknolojisini beğendiğini ve bu tutumun borsayı canlandırmaya değer olabileceğini söyledi.


Ray, Wall Street Journal'a "Her şey masada. İleriye dönük bir yol mümkünse, onu sadece keşfetmeyeceğiz, yapacağız” dedi.


Ray, alacakları bu kararın FTX'i yeniden canlandırmanın müşteriler için sadece varlık tasfiyesinden veya platformu satmaktan daha fazlasını getirip getirmeyeceğine bağlı olduğunu belirtti.


Ray ayrıca, Sam Bankman-Fried'in medyaya yaptığı açıklamaların yararsız olduğunu söylerken, Sam Bankman-Fried, FTX'in Bölüm 11 iflas koruma başvurusunda bulunmasına gerek olmadığını ve Ray'in kararlarını eleştirdiğini açıkladı.


Ray ise, “Onunla diyaloga girmemize gerek yok, bize bilmediğim hiçbir şey söylemedi” yorumunu yaptı.


Röportajın Wall Street Journal’da yayınlanmasından sonra Sam Bankman-Fried, Twitter’dan paylaştığı bir iletide, “Bay Ray'in benzeri çabaları aylarca bastırmasının ardından borsayı yeniden açmaya sözde bağlılık göstermesi memnun edici” dedi.


Daha Fazla Oku

    FTXJohn J. Ray IIISam Bankman-Friediflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget koruma fonu 410 Milyon dolar oldu

6 Aralık 2023 17:08

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk