Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX, Voyager Digital’ın Varlıklarını Satın Alma Yarışında Önde Gidiyor

Voyager'ın çöküşü kripto piyasalarını şok ederken varlıkları için teklifler kapıda.

16 Eylül 2022 08:56

Güncellenme: 16 Eylül 2022 08:59

Borsa Devi FTX,  iflas eden kripto kredi kurumu Voyager Digital'in varlıklarını satın alma konusunda önce giderken konuya yakın bir kaynağa göre ise önümüzdeki günlerde daha yüksek teklifler gelebilir.

Voyager'ın varlıkları için bu hafta iflas mahkemesi idaresinde bir müzayede düzenlendi. Müzayededeki çekişme daha çok Sam Bankman-Fried'in FTX borsası ile dijital varlık yatırım şirketi Wave Financial arasında yaşanırken FTX'in teklifinin daha yüksek olduğu belirtiliyor.

CoinDesk, 25 Ağustos tarihli haberinde FTX ve Binance’in Voyager’ın varlıklarını satın almayı istediklerini duyurmuştu. Wave ise daha önce stekliler arasında bulunmuyordu. CoinDesk, bu hafta yaptığı haberde de FTX'in potansiyel bir satın almayı karşılayabilmek için sermaye artırdığını belirtmişti.

Kripto fiyatlarındaki büyük düşüşle birlikte Voyager, Temmuz ayı başlarında müşterilerin paralarını çekmelerini yasaklamıştı.

Bu satın alma, Voyager'ın Bölüm 11 davasını sonlandırmayacağı gibi ABD yasaları, sorunlu şirketlerin alacaklılarına ödemek için elde edebilecekleri parayı en üst düzeye çıkarabilmeleri için varlıklarını satmalarına izin veriyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
DWF Labs 12 Milyon Dolarlık FLOKI Satın Alacak

4 Haziran 2024 12:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk