Layer 2

E-Bülten

Şirketler

FTX Ventures, Alameda Research’ün VC İşleriyle Birleştiğine Dair Raporu Reddetti

Bloomberg daha önce iki operasyonun risk sermayesi faaliyetlerini birleştireceğini söylemişti.

26 Ağustos 2022 08:38

Güncellenme: 26 Ağustos 2022 10:13

Sam Bankman-Fried'in şirketi FTX Ventures, FTX'in risk sermayesi kolu ile kardeş şirketi Alameda Research'ün VC operasyonlarının birleştirileceğini anlatan Bloomberg raporunu yalanladı.


Bloomberg’in yayınladığı raporda, birleşmenin kripto fiyatlarındaki uzun süreli ve sert düşüş yaşanırken Bankman-Fried topluluğunun işlerindeki bazı bölümlerin konsolide edilebilmesi için yapıldığı belirtilirken, FTX Ventures şefi Amy Wu ve Bankman-Fried, iki grubun birleşmediğini söylediler.


Wu, Telegram aracılığıyla CoinDesk'e yaptığı açıklamada “Alameda ve FTX Ventures birleşmedi, Sam, bu yılın başında bir yatırım stratejisi olarak FTX Ventures'ı başlatma kararı aldı, çünkü girişimcileri kendi tarzımızla desteklemek için bunun çok iyi bir fırsat olduğunu anladık” dedi.


Raporun yayınlanmasından kısa bir süre sonra Bankman-Fried, Twitter’dan paylaştığı iletide “Bu bana büyük bir yanlış beyan gibi geldi” ifadelerini kullandı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk