Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX Soyguncusu Panikledi Ancak Hala 339 Milyon Doları Tutuyor

Gizemli soyguncu, Cuma gecesi kripto borsası FTX'ten yaklaşık 400 milyon dolarlık dijital varlık çalmıştı.

15 Kasım 2022 08:47

Güncellenme: 15 Kasım 2022 09:01

Kripto istihbarat platformu Arkham Intelligence’dan bir blok zinciri uzmanına göre, muhtemelen içerden birisi olan FTX soyguncusu, Cuma günü borsadan çaldığı 339 milyon dolarlık dijital varlığa sahip durumda.


Arkham’ın tespitlerine göre, soyguncunun elinde 215 milyon dolarlık Ethereum yerel token'ı, 48 milyon dolar değerinde Maker's stabil coin’i DAI, 44 milyon dolar değerinde Binance ekosisteminin yerel token'ı BNB, 4 milyon dolarlık Tether's USDT stabil coin'i Avalanche blok zincirinde ve Poligonun Matic köprüsü’nde ise 3,8 milyon dolar değerinde MATIC var. 


ABD makamları Paxos’a, ilgili hesapları kara listeye almasını emretti ve ardından Paxos’un stabil coin’i PAXG’deki yaklaşık 20 milyon dolar dondurulurken bu hamle token’ların transferini ve nakde çevrilmesini engellemiş oldu.CoinDesk’in haberleştirdiği gibi, Cuma gecesi geç saatlerde, Sam Bankman-Fried’a ait kripto borsası FTX’ten 600 milyon doların üzerinde şüpheli çıkışlar yaşandı. Soygunu gerçekleştiren kişi FTX’in cüzdanlarından yaklaşık 400 milyon dolar çalarken söz konusu saldırı FTX ve Bankman-Fried'in kripto şirketine ait diğer 137 firmanın aynı gün iflas korunma başvurusu yapmasının bir gün sonrasında gerçekleşti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk